Vyhledávání

PSA představuje svůj podpůrný program zaměřený na přesun pracovních sil

Paříž 20. prosince 2011

Skupina PSA Peugeot Citroën představuje svůj podpůrný program zaměřený na přesun pracovních sil

Skupina PSA Peugeot Citroën dnes na mimořádném zasedání ústřední rady zaměstnanců představila opatření, která budou doprovázet přeřazení 1 900 zaměstnanců, s nímž se počítá v rámci plánu výkonnosti pro rok 2012.

Tento plán se týká automobilové divize ve Francii, konkrétně zaměstnanců vykonávajících citlivé profese, tedy profesí, které jsou podle francouzského střediska pro sledování profesí ve skupině na ústupu.

Skupina PSA Peugeot Citroën zavádí pro tyto profese zvláštní program, který každému zaměstnanci pomůže při přeškolování na novou profesi. Na rekvalifikaci bude v roce 2012 věnováno celkem 10 milionů eur.

Tento program jasně upřednostňuje interní mobilitu a nabízí konkrétní opatření:

Ř Zhodnocení profesních kvalit v rámci daných skupin odborníky na lidské zdroje
Ř Nabídky pracovních míst na interní úrovni
Ř Programy proškolení/rekvalifikace
Ř Pomoc se změnou místa výkonu práce: příplatky spojené s mobilitou, příplatky za nastěhování, proplacení nákladů na stěhování
Ř Pomoc s hledáním zaměstnání pro partnera zaměstnance

Skupina má s interní mobilitou bohatou zkušenost. Od začátku roku se tak v rámci skupiny ve Francii přesunulo již 5 000 zaměstnanců, z toho 1 000 osob změnilo společnost a 1 300 osob změnilo obor v rámci společnosti.

Zaměstnanci, kteří mají možnost najít si práci mimo skupinu, budou moci na základě dohody mezi zaměstnancem a společností využít pomoci specializované agentury a lépe tak zrealizovat svůj záměr.

Kromě toho se počítá se zvláštní pomocí v případě dobrovolných odchodů do penze s nesníženým důchodem.

Všechny odborové organizace se k plánu výkonnosti pro rok 2012 vyjádřily nepříznivě. Čtyři z šesti z nich naopak vydaly příznivé stanovisko k navrhovaným podpůrným opatřením.

 

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu