Vyhledávání

SEAT zahájil výstavbu výrobní haly pro Audi Q3, které přijde na trh v roce 2011

SEAT zahájil výstavbu výrobní haly pro Audi Q3, které přijde na trh v roce 2011

POLOŽENÍ ZÁKLADNÍHO KAMENE ZA ÚČASTI PŘEDSEDY KATALÁNSKÉ VLÁDY
SEAT zahájil výstavbu výrobní haly pro Audi Q3, které přijde na trh v roce 2011

Základní kámen nové karosárny pro výrobu Audi Q3 slavnostně položili ve výrobním závodě SEAT v Martorellu u Barcelony. Nové SUV značky Audi bude z bran závodu vyjíždět od roku 2011. V únoru 2010 se v budované hale počítá s instalací výrobního zařízení, která se s téměř 300 roboty stane jedním z nejmodernějších provozů svého druhu na světě. Postavení nové haly a výroba nového Audi Q3 v továrně SEAT v Martorellu je dalším potvrzením špičkové technické úrovně a kvality výroby, jehož tento výrobní závod španělské značky v uplynulých letech dosáhl.

Ceremoniál vedl José Montilla, předseda katalánské vlády. Dále se ho zúčastnili Josep Huguet, ministr katalánské vlády pro inovace, universitní vzdělávání a podnikání, Mar Serna, ministr práce katalánské vlády, a starostové obcí v blízkosti výrobního závodu SEAT společně s početnými představiteli podnikatelského sektoru a odborových organizací. Přítomen byl rovněž Frank Dreves, viceprezident Audi AG zodpovědný za výrobu, a Erich Schmitt, prezident společnosti SEAT, jakož i další členové výkonného managementu.

Erich Schmitt zdůraznil důležitost nového provozu pro budoucnost firmy SEAT. „Tato výrobní hala představuje největší investici (300 milionů eur) firmy SEAT v uplynulých 15 letech. V prostorách závodu Martorell budeme v prémiové kvalitě vyrábět vozy Q3 pro Audi. To je dobrá zpráva pro španělský automobilový průmysl a obzvlášť pro Katalánsko.“

Výstavba závodu č. 6 byla zahájena dva měsíce poté, co vedení koncernu Volkswagen přidělilo výrobu Audi Q3 závodu Martorell. Produkci vozu bude zajišťovat 1500 zaměstnanců a další důležitá pracovní místa vzniknou u dodavatelů.

Ve španělském Martorellu se s výjimkou Alhambry vyrábějí všechny modely značky SEAT (Ibiza, Ibiza SC, Cordoba, Leon, Toledo, Altea, Altea, Altea XL, Altea freetrack, Exeo a Exeo ST).

Nová výrobní hala v číslech

Celková podlahová plocha: 30 000 m2 (4 fotbalová hřiště)
Podlahová plocha karosárny: 23 000 m2
Počet robotů: téměř 300
Maximální výška: 14 m
Počet střešních oken: 72 (1152 m2). Přirozené světlo pronikající do haly střešními okny sníží spotřebu elektrické energie na osvětlení o 250 MWh ročně.

PR

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu