Vyhledávání

Sjednáváte pojistku? Nezapomeňte na doklad prokazující její uzavření

Sjednat si povinné ručení auta dnes rozhodně není nijak složité. Potvrzuje to každý, kdy někdy využil internet. Zde lze provést srovnání povinného ručení, díky čemuž si můžeme pojistku vybrat rychle a jednoduše. Stejně tak si ji můžeme vybrat také výhodně. Tato cesta je určena pro každého, kdo hledá nejlevnější povinné ručení. Aby naše informace byly kompletní, neměli bychom zapomenout upozornit také na web, kde je toto možné. Jedná se o stránku Porovnej24.cz, která dnes patří mezi jednu z těch nejoblíbenějších.

Jak je to se zelenou kartou?

Co konkrétně zelená karta je? Jedná se o dokument, kterým prokazujeme, že máme povinné ručení online sjednané. Jde tedy o dokument, který předkládáme třeba při dopravní nehodě, popřípadě při policejní kontrole. Tím se prokazujeme, že máme pojistku plnohodnotně sjednanou. Samozřejmě v případě sjednání na pobočce dostaneme kartu ihned, po podepsání smlouvy. Jak je to ale v případě, kdy je nástrojem pro sjednání kalkulačka povinného ručení, umístěná online? Zde není třeba zoufat, jelikož kartu si můžeme ihned vytisknout na domácí tiskárně. Je to sice provizorní řešení, ale současné policejní hlídky ho budou plně akceptovat. A tak se není čeho bát. Na silnice tak lze vyrazit třeba ihned po sjednání.

Originál přijde poštou

Pokud mluvím o zelené kartě, nezapomínejme na to, že za pár dní nám dorazí v originální podobě. A to přímo od pojišťovny, kterou jsme si vybrali. A to v rámci porovnání povinného ručení, které jsme provedli na internetu. Pamatujte také, že daná karta má platnost jednoho roku. Jakmile se blíží její konec, pošle vám pojišťovna kartu novou, která bude platit další rok. Tedy pokud před výroční dobou vaší pojistky nezačnete opět studovat ceník povinného ručení a nebudete hledat další, výhodnější pojišťovnu. Kde? U hasičské vzájemné, nebo jakékoliv jiné pojišťovny. I to samozřejmě mnoho lidí dělá. Proč? Kvůli nemalé úspoře.

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu