Vyhledávání

Superb Combi bude mít premiéru na autosalonu v Moskvě

Superb Combi - premiéra na autosalonu v Moskvě

Na moskevském autosalonu si 25. srpna odbudou národní premiéru modely Superb Combi, Fabia RS, faceliftovaná Fabia a závodní speciál Fabia S2000.
Na stánku Škoda Auto bude k vidění i kompletní portfolio vozů, vyráběných v ruském závodu

v Kaluze. Superb Combi, který v Moskvě oslaví svou národní premiéru bude vybaven oblíbeným benzinovým motorem 2.0 TSI s výkonem 147 kW a nejmodernější šestistupňovou automatickou převodovkou DSG. Vůz, který je logickým pokračováním modelové řady Superb, nabízí ideální kombinaci všestrannosti a elegance a rozšiřuje tradici nabídky kombi verzí typickou pro vozy Škoda i do vyšších tříd. Svým nadčasovým designem a interiérem dostatečně prostorným pro každou příležitost představuje Superb Combi ideální vůz pro řidiče, vyžadující komfortní vůz, spolehlivý za každých okolností.

Fabia RS, nová sportovní verze modelu Fabia, představí v národní premiéře ve voze Škoda poprvé nasazený čtyřválcový benzinový motor s dvojitým přeplňováním 1.4 TSI, který při objemu pouhých
1,4 litru dosahuje výkonu 132 kW. Kombinace kompresoru a turbodmychadla umožňuje plynulý
a harmonický nárůst výkonu motoru. Maximální rychlost 224 km/h (u verze Combi dokonce 226 km/h) a zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 7,3 sekund pro obě varianty zaručují sportovní svezení.
Se spotřebou 6,4l na 100 km nabízí Fabia RS vysoký výkon při současném maximálním využití paliva
a vynikající ekologií provozu. Mezi hlavní novinky patří funkce XDS, která při průjezdu zatáčkou elektronicky přibrzdí přední vnitřní kolo, což má za následek zvýšení točivého momentu na vnějším předním kole.

V návaznosti na design vozu Fabia RS připravila Škoda Auto modifikovaný design i pro svůj úspěšný soutěžní speciál Fabia Super 2000. V rámci této změny došlo k rozšíření vozu na 1820 mm dle nových regulí FIA pro kategorii S2000 a pro vylepšení výkonových parametrů byla též modifikována oblast sacího a výfukového systému motoru.

Spolu s novým modelem Superb Combi a Fabia RS představuje Škoda Auto poprvé v Ruské federaci také facelift modelové řady Fabia. Vůz má zcela novou příď zdůrazňující jeho šířku a působí tak při stejné výšce výrazně dynamičtěji. S faceliftem se mění nejen vzhled všech modelových variant, ale především použité technologie a nabízené motorizace. Celkově je k dispozici sedm zážehových a tři vznětové motory s výkonovým spektrem od 51 kW do 77 kW. Technologickou špičku představuje čtyřválcový motor 1.2 TSI, který je k dispozici ve dvou výkonových stupních – 63 kW a 77 kW.

Továrna v Kaluze
Společný projekt Škoda Auto a VW odstartoval na konci roku 2007. V Kaluze probíhá montáž části portfolia modelů Škoda Auto a vozy Škoda, které se v Rusku prodávaly již v roce 1908, zaznamenávají velké úspěchy. Prodeje se každý rok zdvojnásobují. V roce 2005 bylo zákazníkům dodáno 7 537 vozů, v roce 2006 to bylo již 14 835 vozů a v roce 2007 dokonce 27 535 vozů. Rekordní nárůst prodejů zaznamenala Škoda Auto v roce 2008: 50 733 vozů! I přes hospodářskou krizi, spojenou s významným zmenšením trhu dosáhly v roce 2009 prodeje 33 002 vozů. Za první pololetí roku 2010 si vozy Škoda našly 20 865 majitelů.

Expozici společnosti Škoda Auto mohou zájemci na moskevském výstavišti navštívit až do neděle 29. srpna v hale 14, pavilon 3, pozice C-201. Tisková konference Škoda Auto se koná ve středu 25. srpna od 11:45 hod. na stánku Škoda Auto.


PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu