Vyhledávání

TECHAGRO 2018 – Michelin představí inovativní zemědělské pneumatiky

TECHAGRO 2018 – Michelin představí inovativní zemědělské pneumatiky

Během veletrhu TECHAGRO, který se bude konat od 8. dubna vBrně, představí firma Michelin inovativní zemědělské pneumatiky. Návštěvníci jejího stánku číslo 018 vpavilonu C budou mít možnost hovořit s odborníky a seznámit se spneumatikami MICHELIN X TWEEL, MICHELIN AxioBib, MICHELIN EvoBib a MICHELIN RoadBib.

MICHELIN X TWEEL – revoluční bezvzduchová radiální pneumatika

Originally, jehož koncept byl představen na Autosalonu v Paříži v roce 2004, je velmi pokroková bezvzduchová radiální pneumatika a je to jediný komerční výrobek, který nabízí výhody nulové údržby, nulového kompromisu a nulových prostojů.

Funguje jako tradiční radiální pneumatika, ale nevyžaduje žádný vzduch, díky čemuž je eliminováno riziko prázdné pneumatiky. V zoufalé snaze najít řešení proti prostojům způsobeným prázdnými pneumatikami se mnoho průmyslových uživatelů uchyluje k různým alternativám, jejichž výsledkem je horší trakce, ovládání i nižší komfort jízdy.

MICHELIN X TWEEL nabízí výhody beztlakové údržby, jednoduché montáže, odolnosti proti poškození, většího pohodlí obsluhy a snížení její únavy, lepší produktivitu a delší životnost než vzduchové pneumatiky.

Vice o pneumatice MICHELIN X TWEEL naleznete na www.michelintweel.com

Nová řada pneumatik MICHELIN AxioBib 2

Michelin představuje svou novou řadu pneumatik VF MICHELIN AxioBib 2, určenou pro středně výkonné a vysoce výkonné traktory, která nabízí největší nosnost na trhu v rozměru 650/65 R 42.

Středně výkonné a vysoce výkonné traktory prošly v posledních letech vývojem: jsou používány mnohem intenzivněji, jsou vyžadovány vyšší výkony a čas, který tráví v dopravě, se navýšil, protože farmáři hledají, jak zvýšit produktivitu. Zároveň chtějí mít možnost používat užší ráfky, jaké mají starší stroje. Nástup řady MICHELIN AxioBib 2 přináší řešení těchto dvou požadavků.

Pneumatiky jsou speciálně navrženy pro vysokou trakci při použití spoloneseným nebo zcela neseným nářadím a v dopravě, včetně sklizně a rozmetání hnojiv obvykle prováděnými traktory svysokým kroutícím momentem. Nová řada se nabízí ve dvou rozměrech:

MICHELIN AxioBib 2 VF 540 / 65R30 158D / 155E TL

MICHELIN AxioBib 2 VF 650 / 65R42 174D / 171E TL

Nová řada MICHELIN AxioBib 2 nabízí nejvyšší nosnost ve své třídě spolu s vysokou úrovní trakce vterénu. Novou řadu MICHELIN AxioBib je možné použít na stávající 20 a 21 palcové ráfky bez nutnosti jejich výměny, včetně možnosti využití systému centrálního dofukování.

Nejlepší nosnost ve své třídě

Tato nová řada nabízí dříve nevídané technické funkce ve velikostech 540/65 R 30 a 650/65 R 42:

Ve srovnání s konkurencí mají pneumatiky MICHELIN AxioBib 2 nejvyšší index nosnosti. Stroje osazené tímto typem pneumatik mohou nést větší zatížení a zároveň chránit půdu, což zajistí, že farmáři a poskytovatelé služeb ušetří čas, energii a optimalizují výnos plodin - vše z toho vede ke zlepšení efektivity.

Vysoká trakce na polích

Podlouhlá kontaktní plocha pneumatiky >>> zlepšená trakce >>> lepší produktivita

Díky práci svých inženýrů představuje řada MICHELIN AxioBib 2 VF podlouhlou kontaktní plochu, zajišťující o 19 % větší kontaktní plochu s půdou*. Díky tomu může mít traktor až o 35% větší trakci*, což nabízí o 7 %* vyšší produktivitu.

*Interní testy proběhly v červnu 2016 za použití standardní pneumatiky z aktuálního trhu.

Označené NRO a kompatibilní s originálním zařízením palubních systémů dohušťování pneumatik

650/65 R 42 MICHELIN AxioBib 2 nejenom, že vyhovují velikostem ráfků doporučeným ETRTO (Evropská technická organizace výrobců pneumatik a ráfků), ale jsou nyní také označeny ‘NRO‘ (Volitelný úzký ráfek). Toto označení povoluje použití menší šířky ráfku, než je běžně povoleno standardy ETRTO pro pneumatiky VF a IF, které zvýší možnosti použití těchto pneumatik na starších strojích. Tuto velikost pneumatik lze použít na 23palcový ráfek, ale díky NRO je také vhodná na 20 nebo 21palcové ráfky.

Navíc, farmáři, kteří používají systém automatického huštění pneumatik, mohou pro dosažení optimálního výkonu používat pneumatiky vcelém rozsahu jejich huštění za jakýchkoliv podmínek, jak na cestě, tak na polích. Řada MICHELIN AxioBib 2 umožňuje používat tlak již od 0,6 baru, což je další prvenství společnosti Michelin. Tato řada rozšíří dostupnost řešení Michelin Ultraflex, které může farmářům přinést zvýšení výbosů až o 4 %*.

* Studie Cf. Harper Adams University

MICHELIN EvoBib – inovace v akci

MICHELIN EvoBib, pneumatika s adaptivním designem, využívá inovativní, patentovanou technologii, která umožňuje přizpůsobit tvar profilu pneumatiky v závislosti na tlaku huštění. Při velmi nízkém tlaku huštění (méně než 1,2 baru) se zvětší kontaktní plocha s podložkou. Díky tomu pneumatika vyvíjí menší tlak na půdu a přenáší větší výkon traktoru.

Při vyšším tlaku huštění (nad 2 bary) je v kontaktu s podložkou pouze středová část běhounu. To zaručuje větší přilnavost a méně vibrací pro větší jízdní komfort. Další výhody představují rovněž úspora paliva a větší bezpečnost.

Transformaci pneumatiky umožňuje nová, inovativní stavba kostry, která kromě technologie Ultraflex využívá „pantového efektu“. Při němž se ramenní bloky buď zdvihají od podložky, nebo naopak směrem k ní přiléhají díky řízené deformaci bočnic pneumatiky. V okamžiku, kdy při nízkém tlaku huštění dezénové bloky ramenou přiléhají kzemi, zvýší se kontaktní plocha sní o 20 %. Díky tomu se zvyšuje záběr pneumatiky, která je schopná přenášet na půdu větší výkon. Záběr se zvyšuje přibližně o 20-50 %, což odpovídá 20 hp výkonu navíc*! Větší plocha běhounu v místě kontaktu se rovněž promítá do větší ochrany půdy před jejím hutněním.

* U traktoru s výkonem 300 hp

Pneumatika bude dostupná ve dvou rozměrech:


MICHELIN EvoBib VF710/70 R42 – zadní

MICHELIN EvoBib VF600/70 R30 – přední

MICHELIN EvoBib s adaptivním designem je pneumatika pro zemědělce, kteří hledají vyšší využitelný výkon, větší efektivitu při práci na poli a úsporu paliva.

MICHELIN EvoBib – technologie „2 v 1“

Nová pneumatika MICHELIN EvoBib využívá technologii „2 v 1“, která spočívá vkombinaci inovativního dezénu snovou stavbou kostry. Nová, patentovaná technologie umožňuje měnit velikost kontaktní plochy a tím i profil pneumatiky vzávislosti na podmínkách jejího užití.

MICHELIN EvoBib poskytuje dvě velikosti kontaktní plochy: jednu při vyšším tlaku huštění pro jízdu na silnici a druhou při nízkém tlaku huštění pro práci na poli. Inovativní stavba kostry umožňuje kontakt ramenních bloků s povrchem při tlaku huštění nižším než 1,2 baru. Tento princip se označuje jako „pantový efekt“. Díky němu se kontaktní plocha zvětší o 20 % jak do šířky, tak do délky, a zajistí se tak větší záběr pneumatiky, zmenší hutnění půdy a rovnoměrněji rozloží tlak na půdu.

MICHELIN EvoBib – třetí revoluce!

Třetí revoluce vinovativní stavbě zemědělských pneumatik po radiální technologii a technologii Ultraflex. Technologický pokrok je možný díky dvěma klíčovým prvkům v kostře pneumatiky MICHELIN EvoBib:

1. Nové vrstvě v oblasti běhounu / ramenou

2. Nové radiální stavbě kostry pneumatiky

Běhoun pneumatiky s vysokým tlakem huštění využívá horní vrstvu, která se skládá zněkolika překrývajících se pásů zaručujících rovnoměrný kontakt stvrdým povrchem. Výsledkem jsou vyšší výkony na silnici, jako je delší životnost pneumatiky, větší jízdní komfort a úspora paliva. Díky řízené tuhosti pásu dochází k „pantovému efektu“.

Patentovaná stavba kostry s „pantem“ umožňuje při nízkém tlaku huštění kontakt ramenních bloků s půdou. To je možné díky složité kombinaci několika vrstev textilních pásů na okraji běhounu. Ty zaručují řízenou deformaci ramenních bloků při nízkém tlaku huštění a zároveň zpevňují běhoun v oblasti nesoucí zatížení. Tímto způsobem se kontaktní plocha spodložkou zvětší o více než 20 % jak na šířku, tak na délku a zvýší se tak záběr pneumatiky na poli, což je důležité především u traktorů s vysokými výkony.

Zvýšený záběr nové pneumatiky MICHELIN EvoBib představuje 20 hp* výkonu na poli navíc. Využitelný výkon na poli je u traktoru svýkonem 300 hp přibližně 160 hp. V praxi může zvýšený záběr nové pneumatiky umožnit použití 9radlicového** pluhu místo pluhu 8radlicového a zorání 160 hektarů pole navíc, tedy zisk jednoho pracovního dne!

* Výpočet pro traktor s prokluzem 10% (index nejvyšší efektivnosti). Porovnání pneumatik MICHELIN EvoBib VF710/70 R42 stlakem huštění 0,6 baru a MICHELIN AxioBib IF710/70 R42 stlakem huštění 0,9 baru. Zdroj: interní testy uskutečněné vlistopadu 2015.

** 18palcový pluh, který pracuje při rychlosti 6 km/h na písčité půdě, hloubka 30 cm* (běžná hloubka u polních plodin). Zdroj: interní údaje a publikace „Tractor: engine to traction effort“, André Abadia, vydal Agricultural Equipment, září 2014.

Michelin představuje novou pneumatiku MICHELIN RoadBib

Michelin představuje nejnovější přírůstek z řady svých zemědělských pneumatik, nový MICHELIN RoadBib – pneumatiku, na jejímž designu se podíleli zemědělci a která představuje zcela nový tržní segment. Jedná se o první řešení na trhu pro traktory s výkonem více než 200 koní, navržené predevším pro zemědělce, kteří jezdí intenzivně také na silnicích a od svých pneumatik vyžadují velký výkon, dlouhou životnost a také výbornou trakci.

Flotily vysokovýkonných traktorů dodavatelů zemědělských a stavebních prací tráví více než 50 procent času jízdou po cestách a silnicích, což odpovídá 80-ti procentům jejich celkově ujeté vzdálenosti. Velmi často jsou k nim také připojeny těžké návěsy. To vše představovalo pro vývojáře Michelinu velkou výzvu – museli navrhnout řešení, které by bylo fuknční především na tvrdém a agresivním povrchu silnic a zemědělských cest, mělo velkou trakci a dlouhou životnost a zároveň bylo fuknční při práci na polích s měkkou půdou.

MICHELIN RoadBib má nový revoluční design dezénu - úplně poprvé tak Michelin vyrobil zemědělskou pneumatiku, která není tradiční pnematikou s žebry. Skládá se z 52 bloků, které maximalizují trakci ve spojení se středovou osou, díky čemuž je pouze 40% gumy v kontaktu s povrchem vozovky (v případě tradičních zemědělských pneumatik s žebry je to více než 60%*) a nabízí vysokou úroveň komfortu a životnost delší až o 25%*. V situaci, kdy tradiční zemědělská pneumatika vydrží 4000 motohodin, MICHELIN RoadBib slibuje 5000 motohodin.

Toto nové řešení, které bylo speciálně navrženo pro intenzivní používání na silnících, nabízí zemědělcům zemědělskou pneumatiku s dlouhou životností a celkově nižšími náklady, a zároveň také s velkou trakcí potřebnou při práci na polích.

MICHELIN RoadBib se poprvé představil na Mistrovství Evropy řidičů a bude dostupný ve třetím čtvrtletí roku 2018 v rozměrech 600/70 R30 pro přední nápravu a 710/70 R42 pro zadní nápravu.

*interní testování Michelinu prováděné v Ladoux v červenci 2016 v porovnání s MACHXBIB

Michelin je celosvětovým technologickým lídrem na trhu s pneumatikami. Skupina Michelin vyrábí, prodává a propaguje produkty a služby související s mobilitou – pneumatiky pro osobní i nákladní vozidla, letadla, jízdní kola, zemědělské a stavební stroje, motocykly, stejně jako průvodce, mapy, atlasy a internetové služby (ViaMichelin.com). Sídlo Skupiny je ve francouzském městě Clermont-Ferrand. Společnost zaměstnává více než 100 tisíc osob ve 171 zemích. Michelin má 68 výrobních závodů v 17 zemích.

 

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu