Úvodní OffROAD Maraton ve Šternberku je minulostí.

OffROAD Maraton Šternberk: Kubi team překvapil favority!

Šternberk 26. března 2011 – Úvodní podnik osmidílného seriálu extrémních vytrvalostních závodů OffROAD Maraton 2011 se mezi automobily stal kořistí KUBI Team Geneve, který ujel celkem 45 kol. Trať u moravského Šternberku nejlépe sedla i Josefu Hortovi na čtyřkolce a Marku Nešporovi na motorce.

Kubi Team Geneve se svým vozem Range Rover Dakar 3.9 i (Speciál nad 2000 ccm) ve složení Mirek Kubiček a Broňa Franc „vypálil rybník“ všem favorizovaným týmům. Precizní, klidnou a vyrovnanou jízdou si během pětihodinového závodu dojel pro absolutní vítězství, na které měl zálusk jak Polaris team z kategorie do 1000 ccm, tak absolutní vítěz loňské sezony KB systém offroad team. Ten ale potkaly problémy s předním náhonem a musel se tak spokojit se stříbrem. „Auto nám v posledních třech letech shořelo, dvakrát bylo na střeše, takže bych to viděl tak, že jsme byli dole a teď jsme nahoře,“ s úsměvem řekl Mirek Kubiček. „Štěstí bylo i s počasím, trať byla dlouhá a bezproblémová, velice spokojen jsem i s autem, mechanika šlapala jako hodinky. A i když je to do Čech dlouhá cesta, na OffROAD Maraton jezdíme moc rádi a už teď se těšíme do Sedlčan!“

Ve svých závodech startovalo také 104 čtyřkolek a 98 motorek. Kvalitu závodníků prověřila technická pasáž hned po startu, kde v prudkém výjezdu po pravé vracečce jezdci často zastavovali a kutáleli se dolů i se strojem.

V quadech (čtyřkolkách) byl absolutně nejlepší Josef Hort (Galaxy4bike) z kategorie Mistr Quad 4x4, který ujel 20 kol a jen dvě vteřiny za ním cílem projel Martin Švanda. Úspěšný vstup do
sezony Pepa Hort okomentoval. „Byla pěkná, široká, dlouhá a suchá trať, poměrně jednoduchá bez složitých úseků, pokud mohu mluvit za sebe. Jezdím standardním tempem, které se mi osvědčilo. Také všechny úpravy a testy na stroji se zúročily ke zdárnému konci.“

Absolutně nejlepším motorkářem se stal Marek Nešpor (Autonešpor team) se 16 koly, pronásledovaný Martinem Krejčím. „Jsem rád, že to vyšlo, bylo to doma, trať mi vyhovovala, některými úseky se lišila od té čtyřkolkářké a autařské a myslím, že právě v nich jsem získával nějaké ty vteřiny navíc. Výhodou pro mě bylo i to, že mimo tréninků jsem letos jel druhý závod, který byl poměrně těžký. Mám také dobrou motorku Husaberg 250 dvoutakt, která je oproti loňskému Husabergu 390 lehčí,“ vyjádřil svou spokojenost Marek Nešpor.

Přes dvacet jezců se postavilo na start v dětských a juniorských kategoriích. Na čtyřkolce mezi staršími juniory kraloval Dominik Škarka (Domina team), mezi mladšími juniory Matěj Jendřišák a dětmi Filip Koutecký (Vype emu race s.r.o.). Na motorkách patřilo prvenství u starších juniorů Patriku Nelibovi (MX Lhotky), u mladších Jirkovi Czellerovi a dětí Šimonu Kovalovskému (oba Motoklub Bezinka Kamýk).

Další závod seriálu OffROAD Maraton 2011 se jede 16.4. v Sedlčanech.