Vyhledávání

V očích veřejnosti je Amarok nejlepším pickupem na českém trhu

Volkswagen Amarok s titulem Pick-up roku 2011
· V očích veřejnosti je Amarok nejlepším pickupem na českém trhu

Praha, 9. června 2011 – Volkswagen Amarok obsadil ve čtenářské anketě odborného časopisu 4x4 Auto magazín první místo v kategorii C a může se tak pyšnit titulem „Pick-up roku 2011“. Výsledky desátého ročníku čtenářské ankety „AUTO 4x4 roku 2011“ o nejoblíbenější automobily s pohonem všech kol v České republice byly vyhlášeny během Autosalonu Brno 2011 v prostorách Nové radnice Brno.

„Jsme nesmírně potěšeni, že nový pickup Volkswagen Amarok sbírá prestižní ocenění nejen na mezinárodní scéně, ale i v České republice. Titul Pick-up roku 2011 je pro nás o to cennější, že vzešel z hlasování široké veřejnosti s vášnivým zájmem o vozy s pohonem 4x4,“ komentoval úspěch Amaroku Jan Procházka, vedoucí divize Volkswagen Užitkové vozy.

Volkswagen Amarok přinesl letos na jaře do své třídy zcela nová měřítka. Jeho všestranné nadání jej předurčuje k využití pro práci i volný čas v náročných podmínkách. Rozmanitým požadavkům zákazníků vychází vstříc pestrá paleta variant s jednoduchou nebo dvojitou kabinou (jednoduchá kabina bude k dispozici v roce 2012), třemi výbavovými liniemi Basic, Trendline a Highline, dvěma výkonnými a zároveň úspornými motory TDI, třemi druhy pohonu a dvěma druhy odpružení. Ceny modelů Amarok DoubleCab začínají na částce 516 646 Kč (bez DPH).

Nebývale vysoký standard v oblasti aktivní i pasivní bezpečnosti dokládá přítomnost stabilizačního systému ESP a šesti airbagů v sériové výbavě všech verzí Amaroku. Pro jízdu převážně po silnici je určen pohon všech kol 4MOTION s mezinápravovým diferenciálem Torsen, zatímco přiřaditelný pohon všech kol 4MOTION včetně terénní redukce nalezne uplatnění v extrémním terénu. Plně zatížený Amarok se v tomto provedení nezastaví ani před 100% stoupáním se sklonem 45°. Amarok s podvozkem Heavy Duty se přitom může pochlubit užitečnou hmotností až 948 kg a na jeho ložnou plochu se vejdou dvě europalety prostorově úsporně napříč.

Obě dvoulitrové vznětové jednotky TDI (90 kW / 122 k) a BiTDI (120 kW / 163 k) nabízejí výhodný průběh točivého momentu, který umožňuje dynamickou jízdu s minimálními provozními náklady. S průměrnou spotřebou 7,3 až 7,9 l/100 km nemá Amarok v segmentu pickupů konkurenci. Vzhledem k nízké průměrné spotřebě mohou pickupy Amarok absolvovat mezi dvěma zastávkami na čerpací stanici více než 1000 kilometrů. Motory samozřejmě splňují emisní normu Euro 5.


Import VOLKSWAGEN Group, s.r.o.
AC&C Public Relations
Kontakt: Jan Klíma

www.volkswagen.cz  

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu