Vyhledávání

Veletržní AUTOTEC PRIX 2008 již zná své vítěze

AUTOTEC PRIX 2008

4. 6. 2008 – Společenský večer vystavovatelů byl místem vyhlášení výsledků prestižní soutěže o nejlepší exponát veletrhu. Odborná porota vybrala vítěze tří kategorií a další čtyři ceny udělily redakce mediálních partnerů.

V kategorii automobily a přípojná vozidla uspěla firma TRANSEXPO – ISOCAR s. r. o. s exponátem „LAG ELIPTIC celohliníkový eliptický samonosný cisternový návěs ADR“. Originální řešení této cisterny zlepšuje jízdní vlastnosti, příznivě ovlivňuje bezpečnost provozu a přispívá k jeho vyšší ekonomičnosti. Porota přihlédla také k velmi zdařilému designu.

Ve druhé kategorii díly a komponenty vozidel zvítězil exponát „vysokotlaké čerpadlo CP4“ vystavovatele Robert Bosch odbytová s. r. o. Jde o další vývojovou etapu vysokotlakých palivových čerpadel pro vznětové motory, které se vyrábějí v České republice a dodávají do celého světa. Moderní konstrukce zvyšuje účinnost spalovacího procesu vznětových motorů.

Třetí cena AUTOTEC PRIX 2008 byla udělena v kategorii výroba, provoz a opravy vozidel, a to exponátu „návěs KRONE Multi Save“ vystavovatele HESTI spol. s r. o. Porota ocenila vtipné komplexní řešení pro zajištění nákladů rozličného charakteru, jeho univerzálnost navíc významnou měrou přispívá k bezpečnosti nákladní dopravy. Stejný vystavovatel získal také cenu Autotec Prix redakce Technického týdeníku vydavatelství Business Media CZ. V tomto případě ovšem společnost HESTI bodovala s exponátem „návěs STAS TPX“. Originální tvar jeho korby zamezuje lepení sypkých hmot a podporuje jejich plynulé vykládání. Rychlá vykládka hmot pak přispívá k vyšší efektivitě nákladní dopravy.

O držiteli další ceny Autotec Prix rozhodla společnost IBS expert s. r. o., vydavatel časopisu Autoservis. Úspěšným vystavovatelem se stala firma CÍSAŘ v. o. s. s exponátem „dvoupístový podzemní zvedák Aqua-Lift“. Použití vody a technického vzduchu v hydraulickém systému tohoto zvedáku zajišťuje vysoký stupeň ekologie a šetrnosti k životnímu prostředí.

Cenu AutoEXPERT Prix převzala společnost DevCom, spol. s r.o. za exponát „diagnostické zařízení TSPro“. Univerzální diagnostický přístroj české výroby je určen pro autoservisy a vyniká vysokou užitnou hodnotou ve vztahu pořizovací ceny a technických parametrů.

Svou cenu u příležitosti veletrhu AUTOTEC udělil také Radiožurnál ČRo1. Pochlubit se jí může společnost CROY spol. s r. o., která redakci oslovila vozem Mercedes-Benz ECONIC 1828G. Tento moderní uklízecí vůz díky zařízení FILTAIR na rozdíl od jiných provedení zachycuje jemný prach, který je jedním z nepříznivých faktorů životního prostředí.


Představujeme vítěze AUTOTEC PRIX

3. 6. 2008 – Čtvrtá generace dieselového vstřikování.

Bosch je největším dodavatelem automobilové techniky a na jeho stánku v pavilonu B najde návštěvník mnoho zajímavých novinek jak z oblasti náhradních dílů, tak i diagnostické techniky. Velkým tahákem je zde nejmodernější dieselové vysokotlaké čerpadlo 4. generace Common Rail CP4, které má maximální pracovní tlak do 2000 barů a je vyráběno v Jihlavě.

V Jihlavě, v jednom z největších závodů celé dieselové divize Bosch, se doposud vyráběly dva druhy čerpadel (CP3 a CP1H), tlakový zásobník rail a tlakový regulační ventil DRV. CP4 je nejnovějším čerpadlem v sortimentu firmy Bosch, které pracuje s tlakem do 2000 barů. „Jsme přesvědčeni, že s CP4 jsme vytvořili produkt, který představuje velký příspěvek pro současnost i budoucnost dieselu,“ uvedl Jörg Pollak, obchodní ředitel jihlavského závodu. Čerpadlo CP4 se doposud vyrábělo pouze v závodě v německém Feuerbachu. Firma Bosch zaměstnává v Jihlavě 6200 zaměstnanců.

Dieselový svět vstřikovacích trysek na stánku firmy prezentují dále mj. i opravárenské sady pro vstřikovací jednotky UI. Zájemce o benzinové systémy pak jistě zaujme univerzální lambda sonda Bosch i pro asijská vozidla nebo nové sady modulů přívodu paliva.

Na Autotecu vyhlásili automechanika a autoservis roku

3. 6. 2008 Tiskové středisko BVV – První business den veletrhu Autotec přilákal kromě odborníků i návštěvníky z praktické sféry a zástupce středních škol. Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel České republiky zde totiž vyhlašoval hned několik významných ocenění. Ceny si odnášel autoopravář roku, zástupci autoservisu roku, pneuservisu roku a automechanik junior 2008.

Téměř dvouhodinové předání cen provázel v naplněném sále pavilonu A moderátor Rádia Petrov. Pavilon zaplnili především studenti středních škol, novináři a sami nominovaní. V každé kategorii pořadatelé vyhlásili první tři místa, u kategorií Junior a Autoopravář roku vyhlásili pět oceněných. Ocenění odcházeli s věcnými dary, které by jim v budoucnu měli pomoci zlepšit jejich pracovní podmínky. Předání každé ceny provázela slavnostní fanfára.V kategorii Autoopravář roku se na prvním místě umístil automechanik-diagnostik společnosti Pemm Brno Lukáš Dvořák. Pro tohoto mechanika automobilové značky Kia to nebylo první podobné ocenění. Letos v únoru obsadil sedmé místo v evropském klání opravářů značky Kia ve Frankfurtu a nominoval se tím na světovou soutěž opravářů Kia v jihokorejském Soulu. Na druhém místě se umístil Lukáš Vidman z Mladé Boleslavi a třetí místo patřilo Radimu Hercokovi z PrahyAutoservisem roku se stala brněnská firma Auto Pokorný. Firma se specializuje na vozy Renault a byla jedním z prvních partnerů společnosti Renault v České republice. Angažuje se rovněž v oblasti praktické výuky učňů a spolupracuje s Integrovanou střední školou automobilní v Brně. Také to není její první ocenění. V roce 2007 byla vyhodnocena v anketě TOP 100 – kdo hýbe Brnem. Úspěch na Autotecu je pro ni ovšem mnohem větším oceněním. Druhou v pořadí se stala společnost Zliner ze Zlína. a na třetím místě ji následoval Autoservis Nedvěd z Plzně spolu s firmou Vítězslav Capek - Cru Servis.Kategorie Pneuservis roku 2008 už také zná svého vítěze. Je jím pneuservis Storex z Ústí nad Labem, jeden z 19 pneuservisů této sítě v České republice. Storex byl první firmou na českém trhu, která zavedla pro zákazníky službu kompletního mobilního pneuservisu. Za řešení tohoto informačního systému získala firma ocenění „Nejlepší Microsoft.NET řešení pro střední a velké firmy v České republice“. Storex se snaží vyjít vstříc i handicapovaným zákazníkům, a tak v nově budovaných provozovnách vytváří bezbariérové vstupy. Druhé místo v této kategorii patří pneuservisu Chára Sport z Domažlic, třetí místo pak firmě Pneu Černý-Šafránek z Libice nad Cidlinou.

Předání cen v kategorii Automechanik Junior 2008 bylo na veletrhu již pouze formální. Vyhlášení výsledků se konalo už v květnu v Praze, těsně po finále celorepublikové soutěže, která určila pořadí vítězů. Pro notebook, kterým pořadatelé ocenili první místo, si přišel Zdeněk Spišák ze Střední odborné a průmyslové školy z Českých Budějovic, horské kolo, které patřilo druhému místu, si odvezl Jan Havlíček ze Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov. Třetí místo obsadil Michal Heger ze Střední odborné dopravní a mechanizační školy Ivančice.


BVV
Více na : www.AUTOTEC.CZ  

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu