Vyhledávání

Výroba Chevroletu Volt pro evropské trhy bude zahájena koncem roku 2011 v Detroitu

Chevrolet Volt se bude vyrábět v závodu Detroit-Hamtramck

• GM investuje do závodu Detroit-Hamtramck 336 miliónů USD
• Montáž prototypu Volt začne na jaře, začátek sériové výroby je naplánován na konec roku 2010
• Výroba Chevroletu Volt pro evropské trhy bude zahájena koncem roku 2011
• Investice GM související s Voltem dosáhnou na osmi místech státu Michigan 700 miliónů USD
• Tento závod má být prvním závodem v USA určeným na výrobu elektrických automobilů ve vlastnictví velkého výrobce automobilů

DETROIT, Michigan – General Motors investuje 336 miliónů USD do montážního závodu Detroit-Hamtramck, aby v něm mohl v roce 2010 začít plánovanou produkci elektrických automobilů Chevrolet Volt s prodlouženým dojezdem.

Celkové investice GM, související s výrobou modelu Volt, dosáhnou ve státě Michigan 700 miliónů USD a budou rozděleny do osmi provozů. Detroit-Hamtramck bude místem finální výroby modelu Volt, kde se budou využívat díly z Grand Blanc, dodávky lithium-ion baterií z výrobny bateriových soustav GM Brownstown Twp., stejně jako výlisky a 1,4 l motory-generátory z Flint.

Volt se bude vyrábět na již existující montážní lince v Detroit-Hamtramck. Montáž prototypů modelu Volt začne na jaře, přičemž začátek sériové výroby je naplánován na konec roku 2010. Výroba Chevroletu Volt pro evropské trhy bude zahájena koncem roku 2011.

„Předpokládáme, že závod Detroit-Hamtramck bude prvním výrobním závodem v USA vlastněným velkou automobilkou, určeným na výrobu elektrických vozů. Je osou soukolí, které se rozběhlo v roce 2007, když Volt debutoval na North American International Auto Show v Detroitu," říká Jon Lauckner, viceprezident GM pro produktové plánování. „Počet vyzyvatelů i partnerů od té doby významně vzrostl. Tato konkurence a spolupráce urychluje vývoj technologie elektrických vozů a infrastruktury.“

Kromě zařízení začleněných do 700miliónové investice GM související s modelem Volt, je ve státě Michigan i v USA mnoho dodavatelů, společností a organizací investujících do podpory výroby modelu Volt a vývoje elektrických automobilů. V srpnu podpořilo Ministerstvo energetiky USA sumou více než 2 miliardy USD 45 společností, univerzit a organizací ve 28 státech za elektrický pohon, výrobu baterií a elektrifikaci dopravy.


„Na čele s GM vznikla díky vývoji elektrických vozů nová průmyslová odvětví. Patří sem vývoj a recyklace baterií, stavba domácích a průmyslových dobíjecích stanic, ovládací zařízení a dodávky elektromotorů,“ říká Lauckner. „Není třeba ani zdůrazňovat, že tento ekosystém elektrických vozů vytváří nová pracovní místa a posiluje dlouhodobou konkurenceschopnost státu Michigan i USA.“

Aby došlo ke snížení nákladů a maximalizace flexibilních výrobních postupů, některé výrobní zařízení pro Chevrolet Volt pocházejí z jiných provozů GM a znovu se použijí v karosárně závodu Detroit-Hamtramck. Ten byl otevřen v roce 1985 a v současnosti v něm pracuje přibližně 1200 pracovníků, včetně 1000 dělníků pracujících za hodinovou mzdu, reprezentovaných UAW.

„Tato investice je vynikající zprávou pro pracovníky, protože pomáhají vytyčit cestu do budoucnosti a k elektrifikaci automobilu,“ sdělil Cal Rapson, viceprezident a ředitel UAW International Union.

Volt je elektrický automobil s prodlouženým dojezdem. Je zkonstruován tak, aby ujel až 60 km na elektrický pohon bez použití paliva a produkce výfukových emisí. Když se energie lithium-ionové baterie modelu Volt vyčerpá, plynule se zapne motor/generátor a prodlouží dojezd vozu na více než 500 km bez nutnosti tankování paliva nebo zastavení kvůli dobití baterie. Cena modelu Volt nebyla dosud oznámená.

Chevrolet
Chevrolet je přední světovou značkou General Motors s ročním prodejem 4,5 milionu vozů ve více než 130 zemích. Je čtvrtou největší značkou automobilů na světě a také jednou z celosvětově nejrychleji se rozvíjejících značek. Vozy Chevrolet se vyznačují expresivním designem, energickým výkonem a snaží se poskytnout nejvyšší hodnotu ve všech segmentech, ve kterých se prodávají.

Od znovuuvedení značky v Evropě v roce 2005, Chevrolet více než zdvojnásobil svůj prodej, který v roce 2008 přesáhl 500 000 vozů. Součástí nové modelové řady vozů Chevrolet je malé Aveo, kompaktní sedan Cruze, SUV Captiva a ve střední třídě model Epica. Zbrusu nový městský automobil Spark přijde na trh začátkem roku 2010. Nejvýznamnějšími evropskými trhy jsou pro Chevrolet Rusko, Španělsko, Velká Británie a Německo. Značku založil v roce 1911 švýcarský emigrant Louis Chevrolet. Chevrolet se chystá oslavit 100 let existence uvedením přelomového automobilu Chevrolet Volt, elektřinou poháněného vozu s prodlouženým dojezdem. Více informací o značce Chevrolet najdete na http://www.chevroleteurope.com nebo http://media.chevroleteurope.com

 


Marc Kempe Dr. Karin Kirchner
Chevrolet Europe Chevrolet Europe
PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu