Vyhledávání

Značka Ford znovu láme prodejní rekordy! 18 516 registrovaných vozů v roce 2009

Značka Ford znovu láme prodejní rekordy! 18 516 registrovaných vozů v roce 2009
Ford znovu láme prodejní rekordy!
 
  • 18 516 registrovaných vozů v roce 2009
  • 10,2 % českého trhu
  • Ford potřetí v řadě nejúspěšnějším importérem
  • Absolutní český rekord mezi dovozci v počtu prodaných vozů i tržním podílu
 
/V Praze 7. ledna 2010/ – Na pomyslném trůnu vládce českého trhu dováženými novými automobily se zase nic nezměnilo. Již tři roky za sebou totiž automobilovým importérům vládne společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. – byť letos ještě suverénněji než dříve a v novém absolutním prodejním rekordu.
 
Více než osmnáct a půl tisíce nových vozů za rok totiž v české historii ještě nikdy žádný dovozce nezaregistroval – a totéž platí o více než desetiprocentním podílu Fordu na českém trhu. Ford dosáhl v loňském roce mezi importéry prvenství v registracích osobních (16 054) i lehkých užitkových (2 462) vozů.
 
Druhého importéra v pořadí přitom modrý ovál doslova deklasoval rozdílem více než čtyř tisíc vozů – což je pro názornost asi tolik, kolik v ČR dokázala prodat jedenáctá značka v pořadí dovozců.
 
I přes pokles celého českého trhu osobními a lehkými užitkovými automobily přibližně o 11 procent dokázal Ford jako jediný z velkých importérů své prodeje zvýšit - a to o 1 150 vozů, což je více než šest procent.
 
Nejúspěšnějším modelem s modrým oválem ve znaku byl u nás loni už tradičně Ford Fusion, nejprodávanější dovážený vůz v ČR, který zaznamenal celkem 7 364 registrací. Druhým nejúspěšnějším Fordem na českém trhu byla nová Fiesta (2 618), následovaná Fordem Focus (2 582). 
 

„Prodejní výsledky za rok 2009 nás samozřejmě velice těší,“ komentoval úspěšný rok generální ředitel českého Fordu, Jan Laube. „A snad ještě větší radost než z obou dosažených rekordů máme ze skutečnosti, že jsme prvenství mezi dovozci dokázali zopakovat již třikrát po sobě. To už není náhoda, to prostě znamená, že svou práci děláme lépe než konkurence. A v letošním roce v tom rozhodně budeme pokračovat,“ dodal Jan Laube.

 

PR

 
 

Fotogalerie

Novinky Fordu v Lysé, foto Karel Kolečko

Z veletrhu Rychlá kola 2008

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu