Vyhledávání

Barcelona: první den bodovali Vršecký, Vojtíšek i Dolák

Barcelona: první den bodovali Vršecký, Vojtíšek i Dolák

Tahače - Barcelona – sobota

 Úspěšný start do nového ročníku Evropského poháru tahačů měl dnes na barcelonském okruhu závodní tým Buggyra z Roudnice nad Labem. Bodovanou kvalifikaci i hlavní závod vyhrál Markus Bösiger. Jeho český kolega David Vršecký nejprve dojel na druhém místě a v hlavním závodu byl přes defekt zadní pneumatiky třetí, jenže po závodu byl penalizován a skončil šestý.
 
František Vojtíšek byl dnes dvakrát sedmý, Michal Dolák při své premiéře na trucku byl jedenáctý a pak dokonce vyjel první bod za desáté místo.
Dominance českých trucků byla zřejmá už během měřených tréninků, potvrdila se v kvalifikační jízdě.
 
 
V ní si od startu do cíle oba roudnické vozy počínaly naprosto suverénně a bez potíží odrážely útoky soupeřů. Bösiger si díky lepší pozici vypracoval mírný náskok, ale ani Vršecký se nenechal rozhodit tím, že za jeho zády jezdil obhájce titulu Albacete, Hahn a bývalý týmový parťák Körber.
 
Do desítky nejlepších se vešel i František Vojtíšek, který poprvé startoval na novém Renaultu s tovární podporou francouzského výrobce. Při své premiéře se mezi dvaatřiceti vozy neztratil ani dvaadvacetiletý Michal Dolák, který chvíle jezdil se svým Manem na konci první desítky, ale nakonec skončil jedenáctý.
 
V pohárové jízdě se před Vršeckého dostal na konci startovní rovinky Albacete. Český jezdec s domácím šampionem sváděl tvrdé boje, ovšem čtyři před koncem začal mít potíže s levou zadní pneumatikou a nezbylo mu, než se smířit s klidným dojezdem pro bronz, zatímco jeho stájový kolega stejně jako v kvalifikaci obkroužil celý závod bezpečně v čele. K Vršeckému se sice v posledním kole přiblížil na dosah Körber, ale těsný souboj na cílové čáře vyhrál český jezdec.
 
Jenže z třetího místa se stejně radoval nakonec soupeř. Ovšem Vršecký si během závodu poškodil měřící zařízení, který hlídá maximální rychlost, a za to byl český jezdec penalizován deseti vteřinami, které ho odsunuly na šesté místo.
 
"Všechno dnes vypadalo velmi dobře. Tréninky i kvalifikace nám vycházely ideálně, ale pak jsem měl dvojí smůlu: nejprve mi praskla pneumatika a navíc i ta penalizace, což jsem nemohl ovlivnit. Ale takové jsou někdy závody, zítra je taky den," prohlásil Vršecký smířeně.  
 
 O víkendu pokračuje Evropský pohár v Barceloně dalším závodem a Buggyra bude mít velkou možnost po prvním víkendu udržet i vedení v čele soutěži týmů, které se letos poprvé oficiálně hodnotí.
 
 
 
Výsledky:
Kvalifikační jízda (10 kol): 1. Bösiger (Švýc./Buggyra) 15:15,279, 2. Vršecký (ČR/Buggyra) -2,589, 3. Albacete (Šp./MAN) -4,183, 4. Hahn (Něm./MB) -5,364, 5. Körber (Něm./MAN) -9,937, 6. Belloc (Fr./MAN) -17,602, 7. Allgäuer (Rak./MAN) -18,550, 8. Vojtíšek (ČR/Renault) -20,562, ... 11. Dolák (ČR/MAN) -36,799.
 
Pohárový závod (15 kol): 1. Bösiger 22:54,311, 2. Albacete -2,127, 3. Körber -13,688, 4. Allgäuer -14,608, 5. Hahn -15,853, 6. Vršecký -23,414, 7. Vojtíšek (ČR/Renault) -29,821, ... 10. Dolák -56,867.
Průběžné pořadí po 1. závodě: 1. Bösiger 30, 2. Albacete 23, 3. Körber 18, 4. Vršecký a Hahn oba 15, 6. Algäuer 14, 7. Vojtíšek 7, 10. Dolák 1
hap
 
PR
 

Fotogalerie

Barcelona trucky: vítězná sobota Buggyry

foto archiv týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu