Vyhledávání

Buggyra letos kraluje, týmový rekord překonán

Buggyra letos kraluje, týmový rekord překonán
Stejně jako v individuálním mistrovství kraluje tým Buggyra International Racing Systém i nové soutěži, kterou je mistrovství Evropy dvojic. V něm startují dvojice jezdců, které spojuje příslušnost ke stejné značce.
 
„I když je pro nás nejdůležitější individuální šampionát, trucková obdoba Poháru konstruktérů má pro nás rovněž nemalou cenu,“ říká David Vršecký s tím, že před začátkem mistrovství považoval za největší favority dvojici exmistrů Evropy Egon Allgauer-Gerd Koerber na závodních speciálech MAN.
 
 
„Zatím je to dobré, ale do konce šampionátu je hodně času. Musím říct, že když jsem skončil v nedělní kvalifikaci, tak ve mně trochu hrklo. Pak jsem si ale uvědomil, že diferenciál “odešel„ v posledním kole, takže budu klasifikován.“

Pořadí EP poháru značek po závodě v Zolderu
1. Buggyra (Markus Bosiger-David Vršecký) 198 bodů
2. MAN (Egon Allgauer – Gerd Koerber) 120 bodů
3. Mercedes (Jochen Hahn- Sanjuan) 94 bodů
 
Týmový rekord překonán
 
Čtyřmi letošními pohárovými triumfy v jedné řadě překonali Markus Bosiger a David Vršecký dosavadní týmový rekord v počtu vítězství v nepřetržitém sledu. Předchozí rekord vytvořila na Buggyrách dvojice Gerd Koerber – David Vršecký ve třídě Super Race Truck v roce 2003, když se jim podařilo zvítězit v Nogaru (Koerber) na Nurburgringu (Vršecký) a v Mostě (Koerber). U všech triumfů byl technický ředitel týmu Mario Kress.
 
 
„První série nastartovala Gerda Koerbera k obhajobě titulu mistra Evropy třídy SRT, což se předtím nepovedlo takovým jezdcům, jako Steve Parrish, Fritz K. nebo Harri Luostarinen. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se letos situace opakovala a na titul dosáhl Markus nebo David.“
 
Buggyra
 

Fotogalerie

Zolder 2007- druhé double sezóny pro Buggyru

foto Buggyra

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu