Vyhledávání

Buggyra míří do Anglie, ale také do Asie za novými partnery

Buggyra míří do Anglie, ale také do Asie za novými partnery

BUGGYRA míří nejen na špici!

Testováním na okruhu v Mostě skončila příprava týmu Buggyra na novou sezónu mistrovství Evropy v závodech tahačů. Tým představil nové auto, nového jezdce a nové plány. Šampionát startuje již příští víkend na okruhu v britském Doningtonu.

Dokonalé souznění

Přestože David Vršecký obvykle nerozdává superlativy, včerejší testování bylo v tomto směru výjimkou! "Po roce a půl vývoje auto naplňuje mé představy," prozradil David ještě před tiskovou konferencí, která byla součástí testovacího dne. "Od prvního kola jsem cítil velké zlepšení ve srovnání s posledním testováním. Veškeré problémy byly odstraněny a všechny
úpravy fungovaly tak, jak měly."

Testování probíhalo za účasti obou jezdců Davida Vršeckého i jeho nového britského kolegy, ale jen s jedním vozem. V současné době se závodní speciál Chrise Levetta nachází v Anglii, kde "plní" marketingové povinnosti. "Evropský šampionát se po letech vrací opět do Anglie a pro nás je to velká příležitost se prezentovat." uvedl anglický trucker, který zároveň přiznal,
že nebýt výzvy v podobě Buggyry, se závoděním by letos skončil. "Tým je velmi profesionální a auto funguje perfektně. Už se moc těším na první závod."

Podle sportovního ředitele Buggyry Jana Kalivody by s předčasným přesunem Chrisova vozu a neúčasti na testování neměl být problém. "Oba vozy jsou identické, zbývají jen kosmetické úpravy, které vyřešíme až na místě. Anglie pro nás představuje mimořádnou výzvu. Máme nová auta, nového jezdce a navíc FIA na náš popud vyřešila loňské problémy s pneumatikami. Věřím v hodně dobrou sezónu."

Buggyra míří do AsieNemalý zájem novinářů, kteří se dostavili na mostecký autodrom v hojném počtu, vzbudila informace o nových plánech a vývoji značky BUGGYRA. "Značka vstupuje do své druhé desetiletky. Během té první jsme především v Evropě dosáhli mnoha úspěchů. Do koncernu značky vstoupil nový partner, a sice čínský investor, díky kterému se nám otevírá zcela nový přístup na trh a především ke kapitálu." potvrdil sportovní ředitel Buggyry s tím, že tým chystá v Asii exhibiční vystoupení.

Vyloučeno není ani pokoření magické hranice 300 km/h. "Ne nečekají nás levné kopie Buggyra, ale naopak větší možnosti realizace projektů, které se v Buggyře rodí a které nám jako privátnímu týmu pomáhají konkurovat v rozpočtech s továrnami. O dalších aktivitách a vývoji značky budeme informovat v rámci závodu, který se pojede na konci prázdnin v Mostě."

 

Buggyra

 

Fotogalerie

Buggyra a její březnový mostecký test

foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu