Vyhledávání

Buggyra se v konkurenci značek zvučných jmen rozhodně ani po sjednocení neztratila

Buggyra se v konkurenci značek zvučných jmen rozhodně ani po sjednocení neztratila

Buggyra se neztratila!

Přesně 130 pohárových závodů odjeli nejrychlejší truckeři starého kontinentu od roku 2005, ve kterém došlo ke sjednocení šampionátu do jediné třídy.
Buggyra se v konkurenci značek zvučných jmen jako, MAN, Mercedes či Renault rozhodně neztratila. Během posledních sedmi let dosáhli David Vršecký, Markus Bösiger a Gerd Körber hájící barvy české značky celkem 48 pohárových triumfů.

Lépe si v tomto ohledu vedl pouze MAN s 59 vítězstvími. Třetí skončil Renault (18) a Mercedes (5) "Pochopitelně máme z takového výsledku radost. Zejména vezmeme-li v potaz, že jsme na rozdíl od MAN museli v letech 205-2006 a v posledních dvou sezónách vyvíjet nová auta a fungujeme jako jediná značka bez tovární podpory," komentoval výsledky manažer týmu Jan Kalivoda.

V absolutním pořadí jezdců uspěl i David Vršecký. Roudnický trucker má na svém kontě 23 pohárových výher. Lépe jsou na tom jen Albacete (MAN – 41) a Bösiger (MAN,Buggyra, Renault – 24). Švýcarský veterán vybojoval ovšem čtrnáct výher v letech 2007-2009 na Buggyře.

 

Buggyra

 

Fotogalerie

Buggyra na mosteckém okruhu - foto Pavel Pustějovský

EP trucků 2011

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu