Vyhledávání

Buggyra v Missanu začala dvěma sobotními double!

Buggyra slaví první double!
První letošní double vybojovali v úvodním pohárovém závodě v Misanu jezdci na Buggyrách. Zvítězil Markus Bösiger před Davidem Vršeckým!

Oba jezdci týmu Buggyra International Racing System položili základ dvojitému triumfu v poledním měřeném tréninku, ve kterém zvítězil David před Markusem. Hned po dojezdu však švýcarský mistr Evropy z roku 2007 poznamenal, že k vzhledem k úvodnímu esíčku se mu první pozice na startu nejeví být ani zdaleka tak výhodná, jako je tomu na jiných okruzích. Jeho předpověď se nakonec ukázala jako velmi výstižná.

Hned po startu Markus zaútočil a dostal se na první místo, které nakonec uhájil. "Ze startu mám mírně rozpačitý pocit. Přece jen bych očekával od stájového kolegy méně razance," řekl David po dojezdu závodu, ve kterém nedaroval Markusovi ani pověstný centimetr. "Na druhé straně jsem rád, že máme od začátku jasno v tom, že si navzájem nic nedarujeme. Závod mě hodně bavil."

Markus Bösiger si připsal na své konto první letošní vítězství, jeho komentář byl tradičně vcelku lakonický. "Nemyslím, že bychom si s Davidem někdy něco darovali. Speciálně na první dvě zatáčky jsem se v Misanu připravoval celý týden. Jsem rád, že to vyšlo."

Dramatický závod má za sebou Antonio Albacete. Po startu se střetl s Hahnem a propadl se na šesté místo. Zatímco německý jezdec odstoupil ve druhém kole, dokázal Antonio nakonec vybojovat třetí příčku. 


Druhé double v Misanu!
I přes start ze čtvrté řady dokázali Markus Bösiger s Davidem Vršeckým vybojovat v Misanu druhé double!

Navíc zřejmě v nejdramatičtějším závodě dosavadního průběhu šampionátu. Hned po startu totiž nezvládl situaci maďarský jezdec Balázs Szóbi, z jehož chyby vytěžil Markus Bösiger, který se posunul dopředu o tři příčky. "Závod začal poněkud divoce, několik desítek sekund mi trvalo, než jsem se znovu soustředil a pustil do předjíždění dalších jezdců," prohlásil po dojezdu Bösiger, který se postupem času dostal před Vojtíška, Altenstrassera, Allgauera a Olivera, v pátém kole šel do vedení. "Říkal jsem si, že mám v kapse celkem pohodové vítězství, když mi Mario Kress hlásil do vysílačky, že se na mně tlačí David."

Bösigerovo překvapení bylo v té chvíli na místě, jeho stájový druh totiž zažil start z kategorie hodně adrenalinových. "Bylo to jako v akčním filmu. Najednou jsem se v plné rychlostí řítil na nějakého jezdce jedoucího v protisměru. Musel jsem mimo okruh," popisoval David start, po kterém se ocitl na jedenáctém místě. "Přede mnou jel Antonio, takže jsem si z něj udělal tak trochu beranidlo. V šestém kole jsem byl třetí a konstatoval, že mě brzdí. Tak jsem Albaceteho předjel. Na vítězství to nestačilo, ale jsem hodně spokojený. Ve srovnání s Assenem je auto o něčem úplně jiném."

Spokojený byl pochopitelně i Bösiger, který jako první jezdec v této sezóně vybojoval v průběhu jednoho dne maximální počet třiceti bodů a stáhl tak náskok Albaceteho o deset bodů. "Rád bych si to zítra zopakoval, ale David bude určitě proti."

www.buggyra.com

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu