Vyhledávání

Buggyra vytvořila tým snů

Buggyra vytvořila tým snů

Praha – Truckracingový tým Buggyra International Racing System se stává nejsilnější motoristickou stájí Česka. Poprvé v historii totiž jeden tým spojuje dvě tak významné platformy, jakými jsou závody na okruzích a dálková rallye. Do svých řad navíc stáj získala nejlepší možné piloty. Novým parťákem Davida Vršeckého se totiž stává jeho donedávna velký okruhový konkurent Adam Lacko. Pro novou sezónu Mistrovství Evropy závodních tahačů si tak Buggyra může klást vysoké cíle. Ty ale má i Martin Kolomý před lednovým Dakarem.

Po více než deseti letech budování dobrého jména je značka Buggyra doslova vlajkovou lodí pro všechny partnery, kteří jsou s námi spojeni. Tento závazek si samozřejmě uvědomujeme, a právě proto klademe maximální důraz na profesionalitu a směr, kterým plujeme. Nebojím se říci, že jsme nyní tým s elitními jezdci a zázemím, které tu ještě nebylo,“ pronesl Jan Kalivoda, manažer stáje Buggyra International Racing System při čtvrteční tiskové konferenci v pražském hotelu Ambassador, kde na novináře čekalo nejedno překvapení.

O velký rozruch se postarala právě zpráva o angažování druhého pilota. Novým týmovým kolegou dvojnásobného evropského šampiona a držitele několika světových rekordů Davida Vršeckého se totiž stal Adam Lacko – jeho velký soupeř uplynulých tří sezón. Rivalita na závodní dráze mezi nimi byla značná, teď se stávají „parťáky“. Novináři už dlouho před odhalením spekulovali o možnosti vzniku „týmu snů“, teď se přání stalo skutečností. „Musím přiznat, že mám radost, že budu mít Adama vedle sebe. Jezdecky vyzrál ve vynikajícího pilota a myslím, že jsem si nemohl přát lepšího kolegu,“ chválil si novou akvizici týmu David Vršecký.

Lacko se tak v barvách Buggyry opět těší na novou závodní sezónu. „Stojíme před něčím úplně novým. Věřím, že tohle spojení bude pro fanoušky hodně zajímavé a přitáhne ještě víc pozornosti. Dva Češi v českém týmu budou společně útočit proti zbytku světa. Je paráda, že jsme s Davidem tak vyrovnaní, protože společně můžeme hodně dokázat. Těším se na to,“ netajil své nadšení rodák z Čeladné Adam Lacko.

Díky angažování Adama Lacka má Buggyra v evropském šampionátu tahačů nejen vysoké ambice v individuální soutěži, ale i v souboji o ceněný „Pohár konstruktérů“, jak se týmové soutěži říká. Dvojici bude i nadále pomáhat testovací jezdec Michal Matějovský, syn legendárního truckera Stanislava.

Hlavní pozornost tým ale aktuálně soustřeďuje především na věhlasnou Rallye Dakar, nejdrsnější dálkovou soutěž na světě. Už v lednu se ve zcela nové Tatře 815 Buggyra představí pilot Martin Kolomý v posádce s bratry Kiliánovými. Spojení s Buggyrou si na tiskové konferenci pochvaloval i ředitel technického vývoje Tatra Trucks Radomír Smolka, spolu s tiskovým mluvčím společnosti Andrejem Čírtkem. Právě díky intenzivní spolupráci mohl vzniknout tzv. Fat Boy, jak novému speciálu v Buggyře říkají. „Je to nejlepší auto, v jakém jsem kdy seděl. Před tak těžkou soutěží nikdy neříkáme konkrétní cíle. Důležité je přežít, ve zdraví dojet a společně se pokusit o co nejlepší výsledek. Uvidíme, jaký bude,“ dodal loni nejlepší český jezdec Dakaru Martin Kolomý.

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu