Vyhledávání

Buggyře východ nevadí. Truckerský Smolensk se jede o tomto víkendu.

Buggyře východ nevadí. Truckerský Smolensk se jede o tomto víkendu.

Do Smolenska pro body a poháry

Po závodě roku na Nürburgringu, ve kterém zaznamenal David Vršecký své druhé letošní vítězství, se oba jezdci týmu Buggyra International Racing System představí v ruském Smolensku.


Buggyře východ nevadí

Stejně jako v předchozí sezóně nemá management Buggyry se závodem ve Smolensku sebemenší problém. "Rusko je pro nás marketingově mimořádně zajímavé, v takových případech je člověk ochoten tolerovat drobné nedostatky," řekl týmový manažer Jan Kalivoda. "Davidovi se kromě toho ve Smolensku loni dařilo, navíc novináři zaregistrovali jeho letošní účast na
Dakaru, což vzhledem k popularitě, které se Dakar v Rusku těší, zvýšilo jeho prestiž."


"Mám ke Smolensku kladný vztah. V loňské sezóně se jelo na novém podkladu, takže se smazával rozdíl mezi regulérními pneumatikami a gumami, které byly za hranou. Stačí se podívat na výsledky," tvrdí v souvislosti s ruským závodem David Vršecký.

Na rozdíl od předchozí sezóny nebude letos barvy Buggyry hájit domácí jezdec Michail Konovalov. Buggyra letos preferuje soutěž o Pohár konstruktérů, ve kterém je dvojice Vršecký - Levett po Nürburgringu třetí a nemůže si proto dovolit bodový výpadek.

V Mostě bez Levetta

Po úspěšném představení na Nürburgringu, kde David vyhrál poslední závod a Buggyra se ve stejný čas těšila z vítězství v týmové soutěži, padlo rozhodnutí o dvoudenním testování na okruhu v Mostě. "V průběhu celého závodního víkendu jsme za pochodu aplikovali nové věci. Výsledky z neděle ukázaly, že jsme se zase posunuli dopředu. V Mostě chceme ladit," prozradil závodní inženýr Robin Dolejš. "Před Smolenskem nechystáme žádné převratné změny. Budeme dělat na detailech. Ostatně, úspěch v truckracingu je dnes právě o nich," doplnil Robina David Vršecký.

Padlo rovněž rozhodnutí, že se testování obejde bez Chrise Levetta. "Byl jsem připraven vyrazit, Robin mi ale poslal seznam úprav. Nakonec jsme se shodli, že nemá cenu, abych kvůli dvěma testovacím hodinám do Mostu letěl," potvrdil dobře naložený Levett v průběhu telefonického rozhovoru. "Každopádně mi David musel slíbit, že nebudu na závodech poslouchat jeho řeči o tom, jak moc si musel upravovat kabinu."

Spokojenost s testováním

Testování proběhlo ve dnech 18.7 - 19.7. Zatímco úvodní den byl o aplikaci novinek, v úterý se pracovalo především na nastavení. Vzhledem k notně "pogumovanému" povrchu okruhu od testujících motorkářů a vedru pracoval David v podmínkách hodně blízkým těm, které ho čekají ve Smolensku
. "Dvoudenní testování nebylo ani tak o časech, jako o pocitech. Řekl bych, že se vývoj vozu ubírá správným směrem," zhodnotil David Vršecký stručně výsledky. Zároveň podotkl, že se s největší pravděpodobností jedná o poslední domácí testování v této sezóně. "Podle pravidel nemůžeme testovat na okruhu dva týdny před závodem a v Mostě se pojede na konci srpna. Pak jsou za sebou tři závody v rychlém sledu. Zkoušíme něco v zahraničí, rozhodnutí ale padne až po návratu ze Smolenska".
Příjemné vzpomínky

Oběma jezdcům Buggyry se loni ve Smolensku dařilo. David Vršecký získal na okruhu Ruské kolo rekordních 36 bodů, v obou pohárových závodech nechyběl na stupních vítězů, v neděli vyhrál měřený trénink. "Měl jsem na to vyhrát pohárový závod, ale Antonio nepochopitelně ulil start a vyvezl za sebou Jochena Hahna, který nakonec vyhrál. Antonia sice penalizovali, ale já skončil druhý," vzpomíná David na loňské představení. "Každopádně letos bych stejné body i umístění bral."

Chris Levett si při své ruské premiéře odvezl ze Smolenska 22 bodů. Nejblíže stupňům vítězů byl v sobotním pohárovém závodu, ve kterém dojel čtvrtý za Vršeckým. "I když je to daleko, tak se do Ruska těším. Našim autům by měl okruh podle všeho svědčit. Nechme se překvapit," prohlásil Chris před odletem.

Buggyra

 

Fotogalerie

Buggyra v premiérovém ruském Smolensku 2010, foto týmu

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu