Vyhledávání

Buggyry ve španělském Albacete umí

Buggyry ve španělském Albacete umí
Po belgickém Zolderu, ve kterém závodní speciály Buggyra neokusily hořkost porážky od roku 2004, je Albacete dalším okruhem, na kterém se truckerům roudnického týmu neobyčejně daří. Po desetileté pauze byl španělský okruh zařazen do termínové listiny EP v roce 2005.
 
Obnovenou premiéru vyhrál v sobotu Gerd Körber, zatímco o den později se radoval David Vršecký. V loňském sobotním závodě skončil Körber třetí, v neděli pak opět zvítězil. Nelze se tedy divit tomu, že dvojice Bösiger – Vršecký, která po dvou podnicích EP zcela ovládla letošní šampionát, je před víkendovým závodem pasována do role největších favoritů.
 
„Zatím se mi daří a vedu. Celkem rozumím tomu, že ve mně může někdo vidět favorita. Udělám všechno pro to, abych o víkendu zajel dobrý výsledek,“ odvětil dosavadní suverén Markus Bösiger. „Albacete patří do kategorie oblíbených okruhů,“ potvrzuje Vršecký, který se ovšem loni potýkal s technickými problémy.
 
„V Albacete se ale jelo týden po Misanu, nebyl čas na kvalitní servis. Letos je všechno jinak. Z Barcelony i Zolderu jsem domů přivezl pohár. Doufám, že tuto tradici neporuším ani v Albacete.“
 

Mechanici na místě činu!

30. května těsně před půlnocí dorazili do dějiště konání třetího podniku letošního EP tahačů mechanici týmu Buggyra International Racing System. Vzápětí byli vpuštěni do depa v Albacete, přičemž jim bylo na rozdíl od jiných okruhů okamžitě přiděleno místo. „Hned ráno jsme začali stavět depo. Pokud bude všechno v pořádku, měli bychom mít do večera postavenu jeho převážnou část,“ řekl týmový manažer Standa Dvořák s tím, že zítra ráno budou dodělány detaily. „Fouká sice vítr, ale počasí je tradičně slunečné a hodně teplé.“

Vedle roudnického týmu již dorazily do Albacete ekipy Egona Allgäuera, Frankie Vojtíška a Jochena Hahna. Inženýři Buggyry spolu s jezdcem Davidem Vršeckým přistanou v Madridu v 17:30 hod, jejich příjezd do Albacete je očekávám v cca 20:00 hod.
 
 V té době by již měl být na okruhu rovněž suverén dosavadního průběhu šampionátu Markus Bösiger.
 
Buggyra
 

Fotogalerie

Mohelnice - Extremtrucktrial 2006

foto archiv pořadatelů, Boh. Roub

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu