Vyhledávání

David Vršecký dál myslí na rekord

Přesně před třemi lety vytvořil jezdec týmu Buggyra International Racing Systém David Vršecký světový rychlostní rekord v jízdě závodním tahačem na letmý kilometr. Stalo se tak v Dubaji, přičemž průměrná rychlost činila přes 281 km/h.
 
„Přestože nejsem zrovna typem člověka, který by propadal nostalgii, dnes ráno jsem si na svůj výkon vzpomněl,“ potvrdil Vršecký, kterému utkvěly v paměti především tři věci. „Nikdy nezapomenu na to, jak se Martin Koloc postaral o uzavření dálničního úseku, na kterém jsme překonali rekord. Dále pak na první a jediné testování.
 
Prostě jsme se jednoho dne v pět ráno sebrali a zkoušeli akceleraci na veřejné komunikaci, přesněji řečeno na zmiňovaném dálničním úseku.“ Nejsilnější zážitek se ovšem dostavil v průběhu jízdy. „Poté, co jsem se dostal přes 250 km/h nastal v kabině příšerný hluk. V první chvíli jsem myslel, že se mi snad rozskočí hlava. Nezapomenutelná vzpomínka na celý život.“

Svou snahou o překonání světového rekordu z konce loňského roku David dokázal, že rozhodně nemíní usínat na vavřínech. „Není na čem. Tři roky jsou hodně dlouhá doba. V prosinci to ale skutečně nešlo.“ V tomto případě lze ovšem hovořit o tom, že každé zlo je k něčemu dobré. „Díky“ mizerným klimatickým podmínkám si totiž Vrša mohl vyzkoušet pevný kilometr!
 
„Musím říct, že mě to hodně vzalo. Uvést do pohybu pětitunový kolos má své kouzlo, stejně pak jako další průběh jízdy. Pokud je mi známo, s letmým kilometrem je to v Česku špatné. Vhodný úsek nebude hned tak k dispozici. Světový rekord na pevný kilometr bych ale chtěl překonat už letos. Čím dříve, tím lépe.“
 
Buggyra
 
Více na : www.buggyra.com
 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu