Vyhledávání

Dvě vítězství pro Renault Trucks – MKR Technology na okruhu v Nurburgring

Dvě vítězství pro Renault Trucks – MKR Technology na okruhu v Nurburgring

 Hned dvěma vítězstvími se mohli pyšnit piloti Renault Trucks – MKR Technology minulý víkend na okruhu v Nürburgringu v rámci 6. podniku FIA Evropského poháru tahačů 2012. Téměř celý víkend se jel na vodě. I přes nepřízeň počasí se na okruh dostavilo více jak 200 000 diváků a fanoušků truck racing.
Dvě vítězství a další cenné body získali piloti týmu Renault Trucks – MKR Technology minulý víkend 14.-15.7. na okruhu Nürburgringu v rámci 6. podniku FIA Evropského poháru tahačů 2012.

V sobotu nastupoval Adam Lacko do hlavního závodu z druhé pozice před Albacete. Za hustého deště byl závod zahájen až po dvou zaváděcích okruzích, ale i přesto Adam Lacko Albaceteho dokázal překonat a jel suverénně vstříc letošnímu prvnímu vítězství. Smůlu bohužel měli oba Markusové Oestreich s Bösigerem. M.Oestreichovi prasknul brzdový disk, takže pro něj závod předčasně skončil. Po závodě byla za předjíždění na žluté vlajce penalizována pětice jezdců včetně M. Bösigera, který se z páté příčky posunul na sedmou, což pro něj znamenalo start z první lajny v následujícím hendikepovém závodě.  Odpolední hendikepový závod byl značně napínavý. Kvůli silnému dešti byla trať natolik mokrá, že po několika okruzích byla řada jezdců víc mimo dráhu než na ní. Naopak závodním speciálům od Renault Trucks voda vyhovuje. Jízdu ale překazila červená vlajka. Po následujícím druhém odstartování už všichni jeli mnohem opatrněji. Výsledky druhého závodu byly sestaveny v kombinaci dojezdu a času před restartem, což mnohé trochu zaskočilo. Zvítězil Albacete, před Němcem Körberem a třetím Hahnem. Naší trojici Oestreichovi, Bösigerovi a Lackovi patřila pátá, sedmá a desátá příčka.

Stejně jako sobotní odpolední závod, byl i ten nedělní hlavní odstartován dvakrát. Ve druhém okruhu vrazil Lachéz do Markuse Bösigera tak, že na trati zavlály červené vlajky.  Závod po novém startu už ale pokračoval bez něj. Adam soupeřil s Vršeckým, na kterého později útočil Albacete. Po třinácti kolech vyhrál Hahn, před Vršeckým, Albacetem a čtvrtým Adamem Lackem. Oestreich bodoval sedmý.

Poničený závodní speciál Markuse Bösigera se mechanikům podařilo do odpoledního hendikepového závodu zprovoznit. Závěrečná jízda byla první na Nürburgringu, kterou piloti absolvovali celou na suchu. Na té Markus Oestreich ukázal co umí, když vedoucího Lachéze předjel a suverénně zvítězil. Neděle skončila trochu hořce pro Adama Lacka. Ten se po startu dostal na druhou pozici, ale během soubojů v prvním kole mu praskla levá zadní pneumatika Poslední závod tedy vyhrál M. Oestreich před Lachézem a třetím Körberem. Markus Bösiger se senzačně propracoval na sedmou příčku. 

VÝSLEDKY FIA EVROPSKÉHO POHÁRU TAHAČŮ
po 6. podniku v Nürburgringu (14.-15.7.)

Pořadí pilotů

Po
řadí
Závodník
Startovní
číslo
Tým
Konstruktér
Body
1
Antonio Albacete (ESP)
2
Equipo Cepsa
MAN
257
2
Jochen Hahn (GER)
1
Castrol Team Hahn Racing
MAN
254
3
Adam Lacko (CZE)
3
MKR Technology
RENAULT
169
4
Markus Oestreich (GER)
4
MKR Technology
RENAULT
169
5
David Vršecký (CZE)
5
Buggyra, INT. Racing Systems
FREIGHTLINER
138
6
Markus Bösiger (SUI)
6
Pneu Bösiger Team 14
RENAULT
128
7
Mika Mäkinen (FIN)
15
Mika Mäkinen
MAN
96
8
Dominique Lacheze (FRA)
19
Truck Sport Bernau
MAN
75
9
Anthony Janiec (FRA)
10
Pneu Bösiger Team 14
RENAULT
70
10
Norbert Kiss (HUN)
12
Frankie OXXO Truck Racing Team
MAN
27

Pořadí týmů

Po
řadí
Tým
Body
1
MKR Technology
Lacko / Oestreich - Renault
481
2
Pneu Bösiger Team 14 Bösiger / Janiec - Renault
369
3
Blaise / Bouzige Truck Racing
Blaise / Bouzige Truck Racing - Renault
132
 

 

 

 

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu