Vyhledávání

Historický milník týmu MKR v Mostě nikdo nevyrovná

Historický milník týmu MKR v Mostě nikdo nevyrovná

Židovice/Most - O historický moment se před dvěma lety na mosteckém autodromu postarala severočeská stáj MKR Technology. Se svými třemi piloty v hlavním závodě evropského šampionátu závodních tahačů obsadila celé stupně vítězů. Dosud se ve světě truckracingu nikomu nic podobného nepovedlo a ani letos se tento primát nepodaří žádné stáji vyrovnat. Do letošní sezóny totiž tým německého konstruktéra Maria Kresse vstoupil jen se dvěma jezdci, kteří krotí zcela nové závodní speciály. Oba piloti se před domácím publikem chtějí maximálně ukázat.

Aktuálně nejlepší český tým MKR Technology se v Mostě představí jako úřadující držitel prestižního poháru konstruktérů. Do čtveřice závodů vyjede český pilot Adam Lacko s číslem tři pro bronzového muže loňského celkového pořadí šampionátu a sekundovat mu bude švýcarský kolega se šestkou na čelním skle, Markus Bösiger. Dvojice vyrovnaných jezdců sedí ve zcela nových renaultech, jejichž podoba byla přísně utajována doslova do startu prvního závodu sezóny v italském Misanu. V Mostě si už ale diváci černo-červené tahače budou moci v klidu prohlédnout. "Automobilka Renault Trucks letos až v průběhu sezóny velkolepě odhalila novou modelovou řadu svých vozidel a z ní právě vychází i design našich závodních vozů. Jelikož šlo o velký mezník automobilky, začátek sezóny byl pro nás hodně náročný, protože nebylo snadné vše udržet pod pokličkou. Věřím, že se i českým fanouškům bude nový vzhled líbit," řekl manažer stáje MKR Technology Karel Neffe.

Severočeské tahače pohání agregát Renault Trucks DXi5 13 Racing o obsahu 12,8 litru s krouticím momentem 5600Nm. Pět a půl tunové monstrum žene 1160 koňských sil. Tým MKR Technology sídlící v Židovicích na Roudnicku navíc hodlá do Mostu své tahače přivézt v maximální kondici. Sedmá zastávka totiž přichází na program po měsíční pauze, která nastala poté, co se truckeři vrátili z ruského Smolensku, kde měl Adam Lacko ošklivou nehodu. "Pauza nám všem hodně prospěla. Po všech nezdarech musíme vždy zvednout hlavu a pokračovat. Uvidíme, jak se dokážeme připravit. V Mostě jsme doma. Bude tu hodně přátel a partnerů. Všichni si tu přejeme uspět," sdělil šéf stáje MKR Technology Mario Kress.

Letos se stáji spíš smůla lepí na paty. Přestože do sezóny parta kolem Maria Kresse vstupovala s cílem vybojovat tolik vytoužený individuální titul, ten je po půlce šampionátu hodně vzdálený. "Zkoušíme být nejlepší, ale bohužel si musíme přiznat, že letos jsou soupeři mnohem silnější než my. Sezóna rozhodně není rozjetá podle představ, ale nikdy nebudeme házet flintu do žita a bojovat budeme až do konce," neztrácí odhodlání původem německý konstruktér Mario Kress.

Šampionát vede Španěl Antonio Albacete. Adam Lacko je průběžně šestý a kolega Markus Bösiger hned za ním. Zatímco Markus Bösiger je s týmem MKR už od jejího zrodu v roce 2010, český pilot Adam Lacko naskočil do renaultu o rok později. V uplynulých dvou sezónách ale ukázal svoji dravost, když se vždy propracoval na celkové stupně vítězů. S dvojicí bronzových příček se stal aktuálně nejlepším českým truckerem a v Mostě hodlá svůj post potvrdit. Jedna ze šťastných událostí přitom už osmadvacetiletého jezdce letos potkala. Se vstupem do sezóny se totiž poprvé stal otcem. Jeho manželka Kateřina v květnu přivedla na svět syna Nicolase. "Jako pilota mě určitě nová role určitě nijak nezměnila. Stále závodím stejně naplno. Bezhlavě už nejezdím nějakou dobu. S postupem času člověk přijde na to, že tím spíš ztratí než získá. Užívám si to. Teď už manželka může se synem na závody za mnou přijet. Pro mě je příjemnější, když je mám na závodišti. Manželka ale ví, že mě přes den nesmí nijak otravovat, přitom je mi stále na blízku, když něco potřebuji, takže se starám jen o závody. Most je navíc jedním z vrcholů, takže se všichni moc těšíme a věřím, že tu budeme mít co slavit," mrknul výborný český pilot Adam Lacko.

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu