Vyhledávání

Konec sezóny přijde v Le Mans

Konec sezóny přijde v Le Mans

Le Mans - Je to tu! Poslední závod letošní sezóny Mistrovství Evropy závodních tahačů přichází na řadu už tento víkend. Piloti se stejně jako loni utkají na věhlasném okruhu ve francouzském Le Mans. Teprve až po něm budou mnozí slavit.

"Nejednou se stalo, že se o celkovém vítězi rozhodlo právě až v posledních závodech. Pro fanoušky je to rozhodně dobře, protože jsou do poslední chvíle napnuti. Velké nervy to jsou také pro nás, ačkoli tentokrát jsme do souboje o individuální titul nezasáhli. Domnívám se, že Jochen Hahn má náskok na druhého Albaceteho luxusní, nicméně truckracing umí být nevyzpytatelný. My se v Le Mans chceme poskládat s našimi třemi piloty hned za tuto dvojici," sdělil šéf severočeské stáje MKR Technology Mario Kress.

Vedoucí Němec Hahn má náskok devětadvaceti bodů na Španěla Albaceteho. Toto duo dokázalo dalším jezdům výrazně odskočit. Celkově třetí je český pilot Adam Lacko a šest bodů na něj ztrácí jeho kolega Markus Oestreich. I ti si maximálně mohou své pozice vyměnit. "Jsme kolegové, takže tady nemůžeme mluvit o nějaké bitvě o třetí místo," podotkl Markus Oestreich z MKR Technology.

Velmi zajímavý tak bude souboj na páté a šesté příčce. Shodný počet bodů mají dva "severočeští" rivalové David Vršecký na Buggyře, na kterého se právě v minulém víkendu v Jaramě dotáhl třetí z MKR Markus Bösiger. "Bylo by hezké, kdybychom všichni tři kolegové byli na konci seřazeni pěkně za sebou. Do Le Mans si tedy vezeme pořádnou motivaci, ačkoli jde jen o jakousi kosmetickou úpravu výsledků," usmál se švýcarský pilot Markus Bösiger.

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu