Vyhledávání

Kress po Nurburgringu 2008: Naprostá spokojenost s výkonem obou jezdců

Kress po Nurburgringu 2008: Naprostá spokojenost s výkonem obou jezdců

Vítězství v obou měřených trénincích, stoprocentní úspěšnost v kvalifikacích. K tomu dva triumfy v pohárových závodech a sobotní double. Víkendová vizitka týmu Buggyra International Racing System nemá daleko k dokonalosti. Nelze se tedy divit tomu, že jeden z tvůrců úspěchu technický ředitel Mario Kress zářil spokojeností!

"Musím poděkovat všem členům týmu za stoprocentní výkon. Skoro 200 000 návštěvníků mělo možnost vidět, jak v praxi funguje týmový duch," řekl spokojený Kress v neděli po závodech. Vrchol přišel podle jeho slov v sobotním pohárovém závodě, ve kterém zvítězil Boesiger před Vršeckým.

"Analýza Markusových telemetrických dat je pastvou pro oči. Vzpomněl jsem si na jeho loňskou přezdívku Robocop. A to, jak se dokázal David startující ze třetí řady vypořádat se situací po startu rovněž nemělo chybu."

Technický ředitel týmu Buggyra se pochopitelně vyjádřil i k velmi problematické penalizaci Markuse Boesigera, který musel v nedělním pohárovém závodě odstoupit z prvního místa. "Chápu Markusovy pocity, byl hodně blízko zisku maximálního možného počtu 60 bodů. Navíc na Nurburgringu…

Na druhé straně nikdo není dokonalý a chybovat je lidské. Organizátoři odvedli skvělou práci, týmy a jezdci nabídli divákům neméně vynikající podívanou. To všechno by rozhodně neměl přebít jeden sporný verdikt."

Šance v boji o evropský titul vidí Mario nadále jako velmi vyrovnané. "David je jako surfař, který naskočil na vítěznou vlnu. Přeji mu, aby z ní hodně dlouho nemusel seskakovat. V zádech má ale dvojici mistrů Evropy. Antonio s Markusem jsou velcí profesionálové, boj o titul bude velmi dramatický."

Buggyra

 

Fotogalerie

České Buggyry kralovaly na Nurburgringu i v neděli, foto Buggyra

Další fotografie 1 2 3

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu