Vyhledávání

Lacko byl v Mostě nejúspěšnějším českým pilotem

Lacko byl v Mostě nejúspěšnějším českým pilotem

Most – Adam Lacko se stal nejúspěšnějším českým jezdcem domácí zastávky evropského šampionátu závodních tahačů na okruhu v Mostě. Jezdec severočeské stáje MKR Technology si ze čtveřice českých rodáků vedl nejlépe, když získal nejen dvě stříbra, ale v součtu i nejvíce bodů. S fanoušky se domácí piloti rozloučili na výbornou, když v závěrečném závodě vyhrál Vršecký před Lackem a díky Frankie Vojtíškovi to jednu chvíli vypadalo dokonce i na český hattrick.

Myslím, že s víkendem mohu být spokojený. Na domácí půdě jsem získal dvě pódia, navíc jsem co do zisku bodů byl nejúspěšnější český jezdec, takže to se doma počítá dvojnásob,“ usmál se velmi spokojeně Adam Lacko ze stáje MKR Technology.

Česká trať výborně sedla úřadujícímu šampionovi Jochenu Hahnovi. Z víkendu si odvážel třiapadesát bodů, čímž dosáhl prozatím letošního maxima. Německý pilot stejně jako v sobotu dokázal ovládnout hlavní závod také v neděli. Body za druhé místo bral Markus Oestreich a za třetí Antonio Albacete. Po penalizaci se totiž Maďar Kiss posunul z původně druhého místa na čtvrté. Právě Albaceteho dokázal velmi dlouho za svými zády držet pilot severočeské stáje MKR Technology Adam Lacko. Španěl se ale před Lacka dostal v posledním kole, takže Lackovi stejně jako v sobotním hlavním závodě patřila pátá příčka. Jeho stájový kolega Markus Bösiger bodoval hned za ním. Oba jezdci týmu MKR za sebe dokázali odsunout svého severočeského konkurenta Davida Vršeckého, za kterým přijel další krajan, nestárnoucí Frankie Vojtíšek.

Díky závěrečnému hendikepu diváci viděli jeden z nejkrásnějších závodů letošní sezóny. Bouralo se, předjíždělo, ale hlavně to jednu chvíli vypadalo, že se podaří český pódiový hattrick. Na čele dlouho jel Frankie Vojtíšek, za něj se dostal Vršecký a třetí jel Lacko. Sen se splnit nepovedlo, když závodnické peripetie odsunuly Vojtíška až na šestou pozici. „Je to škoda. Mohli jsme podruhé dosáhnout historického momentu. Dříve se to už povedlo Kolocovi s Frankiem a Standou Matějovským,“ podotkl Adam Lacko.

Za Vršeckého s Lackem se na třetí příčku dostal Albacete. Lackův kolega Markus Bösiger tentokrát bodoval sedmý.

Lacko tak z víkendu získal dvě pátá a dvě stříbrná místa. „Možná kdyby v tom posledním závodě bylo více kol, byla by tu ještě šance na vítězství, ale David je truckový veterán, takže ví, jak si to pohlídat. I tak si myslím, že pro české diváky a fanoušky to musel být pěkný víkend,“ uzavřel s úsměvem Adam Lacko.

 

Výsledky – 3. závod: 1. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 2. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau, 3. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 4. Norbert Kiss (HUN/MAN) Oxxo Truck Race Team, 5. Adam Lacko (CZE/Renault), 6. Markus Bösiger (SUI/Renault) oba MKR Technology, 7. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 8. Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team, 12. Michal Matějovský (CZE/Freightliner) Red Ice Racing.

 

4. závod – hendikep: 1. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 2. Adam Lacko (CZE/Renault) MKR Technology, 3. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 4. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau, 5. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 6. Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team, 7. Markus Bösiger (SUI/Renault) MKR Technology, 11. Michal Matějovský (CZE/Freightliner) Red Ice Racing.

 

Fotogalerie

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu