Vyhledávání

Lacko je historicky prvním zahraničním vítězem Španělského poháru

Lacko je historicky prvním zahraničním vítězem Španělského poháru

Jarama/Židovice - Adam Lacko se jako první Čech stal celkovým vítězem Španělského poháru závodních tahačů. Vůbec poprvé v historii slaví prvenství nešpanělský jezdec. Pilot severočeské stáje MKR Technology za sebou přitom nechal několikanásobného držitele titulu a letošního horkého adepta na Evropský titul Antonia Albaceteho.

"Je to velký úspěch. Dosud se nic podobného nikomu nepodařilo. Španělského poháru jsem se účastnil již šestkrát a po pěti druhých místech jsem konečně dosáhl na zlato. Titul potěší o to víc, když víte, že Antonio míří za postem evropského šampiona. Kdo si může říci, že v národní soutěži celkově porazil evropského mistra?" mrknul Adam Lacko hájící barvy severočeské stáje MKR Technology.

Závody tahačů jsou na Pyrenejském poloostrově velmi populární a divácky navštěvované. "Atmosféra ve Španělsku patří během závodů k těm nejlepším. Strašně rád ve Španělsku závodním. Lidé to tam opravdu hodně prožívají, fandí, skandují, rádi se s vámi fotí. Tolik autogramů jako tam nerozdám nikde jinde," popsal fakt Adam Lacko, když připomněl, že třeba v Jaramě nikdy nechybí skupinka fanoušků, která jako fandící prostředek používá řev motorové pily. "Nebojte, řetězy na nich ale nejsou. Jde jen o ten typický zvuk, který motorovka dělá. Neumím si představit, že by tam nebyli. Patří to k tomu," usmál se Lacko.

Španělský pohár je soubor osmi závodů jedoucích se letos na okruhu v Navaře a v Jaramě. Účastní se ho nejen někteří piloti evropského šampionátu, ale především španělští jezdci. Startovní pole je tak ve Španělsku nejpočetnější ze všech závodů seriálu. V uplynulých letech pohár nepoznal jiného vítěze než Antonia Albaceteho. Letos byl španělský miláček pokořen.

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu