Vyhledávání

Lacko si v Le Mans vybojoval celkový bronz

Lacko si v Le Mans vybojoval celkový bronz

Po sobotním smutku, v neděli u týmu MKR Technology zavládla zase obrovská radost. V závěrečném dnu evropského šampionátu ve francouzském Le Mans nejprve stáj ovládla super pole a následně v silném dešti také hlavní závod, který vyhrál Bösiger před Lackem. Už to vypadalo na absolutní štěstí, ale závěrečný hendikep dokázal emocemi i pořadím ještě zatřást. Třetím místem pak Lacko celý víkend v Le Mans uzavřel.
Mechanici severočeské stáje MKR se ze soboty na neděli zrovna nevyspali. „Museli jsme dát dohromady všechna auta, která po první části vypadala příšerně. Nejvíce práce jsme měli na Bösigerově tahači, kde jsme měnili zničenou zadní nápravu. Lehnout jsme si šli na dvě hodinky až po páté ráno,“ podotkl mechanik MKR Milan Varvažovský.

Za bezesnou noc se švýcarský pilot v barvách židovické stáje mechanikům hned odvděčil. V super pole totiž zajel nejrychlejší čas, čímž si vyjel nejlepší možnou startovní pozici. Na gridu vedle něj navíc stál kolega Markus Oestreich. Třetí z trojice MKR Adam Lacko vyjížděl z páté příčky.

Hlavní závod kvůli silnému dešti byl rozjetý až po dvou zaváděcích kolech. Brzy se na čelo probojovalo trio černo-červených renaultů konstruktéra Maria Kresse. I když to vypadalo na historicky druhý tripl, takovou událost Le Mans nakonec nezažil. Maďar Kiss v jedné ze zatáček vletěl do Markuse Oestreicha a tím severočeskou ekipu připravil nejen o tři piloty na stupních vítězů najednou, ale i Oestreicha o celkový bronz. Německý jezdec to maďarskému protivníkovi vrátil, takže penalizace na sebe nechaly dlouho čekat. Závod suverénně vyhrál Markus Bösiger a jeho kolega Adam Lacko si stříbrem zajistil celkový bronz.

Odpolední hendikep byl poslední možností, k získání bodů, ale to už na nejlepší trojici nemělo vliv. Nejvíce se sledoval souboj o celkovou pátou příčku mezi Bösigerem a Vršeckým, kteří měli stejný počet bodů. Dlouho to vypadalo, že všechny tři tahače týmu MKR budou nakonec seřazeny za sebou, ale kvůli nařízenému „drive thru“ se Bösiger propadl z třetí příčky na šestou, čímž se konkurent Vršecký dostal před něj a i letos uhájil své loňské páté místo. Závod vyhrál Maďar Kiss před Janiekem a bronz slavili u MKR díky Adamu Lackovi. „Byl to hodně dramatický víkend. Já ho uzavřel bronzově a to nejen v posledním závodě, ale především celkovým umístěním. Truckracing opět ukázal, jak umí být nevyzpytatelný a že nemá smysl počítat dopředu. Cíl je vždy až za páskou, nicméně věřím, že se to fanouškům líbilo,“ dodal spokojeně rodák z Čeladné Adam Lacko.

Výsledky - 3. závod: 1. Markus Bösiger (SUI), 2. Adam Lacko (CZE) oba MKR Technology, 3. Anthony Janiec (FRA) Pneu Bösiger Team 14, 5. David Vršecký (CZE) Buggyra, 7. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing, 22. Markus Oestreich (GER) MKR Technology.

4. závod - hendikep: 1. Norbert Kiss (HUN) Frankie Oxxo Truck Racing, 2. Anthony Janiec (FRA) Pneu Bösiger Team 14, 3. Lacko (CZE) MKR Technology, 4. David Vršecký (CZE) Buggyra, 6. Markus Bösiger (SUI) MKR Technology, 14. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing, DNS Markus Oestreich (GER) MKR Technology.

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu