Vyhledávání

Mostecké manévry začínají

Most/Židovice - Jedna z nejočekávanějších zastávek letošního seriálu Mistrovství Evropy závodních tahačů je doslova za dveřmi. Už tento víkend závodní monstra zaduní na domácím autodromu v Mostě. A i tentokrát to bude parádní podívaná.

"Letos pro hosty chystáme ve spolupráci s Renault Trucks zatím největší zázemí, co tu kdy bylo. Závody v Mostě jsou pro nás tradičně jednou z nejsledovanějších, a tudíž i jednou z nejdůležitějších zastávek celého šampionátu. Jsme doma a každý si tu přeje uspět a předvést se v co nejlepším světle. Vždyť Most patří k divácky nejsledovanějším podnikům," upozornil na podstatný fakt manažer severočeské stáje MKR Technology Karel Neffe.

Manévry proto začaly už zkraje týdne, kdy se do dějiště sedmého dílu evropského šampionátu začal severočeský tým MKR Technology postupně přesouvat. "V pondělí jsme z našeho technologického centra převezli závodní tahače a během úterka a středy do Mostu přemístíme zbytek celého zázemí,“ vysvětlil Neffe.

Týmy se v Mostě chtějí předvést nejen v tom nejlepším světle, ale také v co nejlepší kondici. Od posledních závodů v ruském Smolensku měli truckeři měsíční volno. "Měsíc není zrovna moc času na velké úpravy, ale něco se za tu dobu samozřejmě zvládnout dá. Určitě ani nikdo z konkurentů nezahálel. To ale ukážou až samotné závody," řekl šéf týmu MKR Technology Mario Kress, když ale přiznal, že tým na začátku čerpal zaslouženou dovolenou. "Všichni jsme potřebovali načerpat nové síly," připomněl Kress.

Mostecký závodní víkend s sebou tradičně přinese nejen atraktivní podívanou a velké bitvy na závodním okruhu, ale také v samotném paddocku. Jak už manažer stáje MKR Technology potvrdil, letos bude zázemí stáje se dvěma piloty Adamem Lackem a Markusem Bösigerem patřit k největším. U černo-červených renaultů tak bude hodně rušno a chybět nebudou ani osobnosti z vrcholového sportu a světa showbyznysu, které oba piloty přijedou podpořit. Diváci by mohli zahlédnout tradičního maskota týmu Rudu z Ostravy, moderátora Petra Svěceného či stříbrného olympionika z Londýna, slalomáře Vavřince Hradilka. "Věřím, že se divákům a hostům bude na závodech hodně líbit a užijí si tu společně s námi parádní víkend," dodal Karel Neffe.

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu