Vyhledávání

Nejvíce si David Vršecký cení toho posledního vítězství z letošního Le Mans

Nejvíce si David Vršecký cení toho posledního vítězství z letošního Le Mans

Dáreček z Le Mans

Rovných třiadvaceti pohárových vítězství dosáhl David Vršecký v sezónách 2005 – 2011. Nejvíce si dvojnásobný mistr Evropy cení toho posledního, kterého dosáhl letos v říjnu v Le Mans.
"Dal jsem si s předstihem pod stromeček vánoční dárek, takže mi nikdo nemusí nic kupovat. A vlastně jsem tím dal dárek celému týmu," směje se Vršecký, který se stal říjnovým triumfem jediným jezdcem nového tisíciletí, který zvítězil na voze vlastní konstrukce.

Asi není náhodou, že před mnoha lety to dokázal jeho objevitel Martin Koloc. "I když se mi v naší jediné společné sezóně 1998 nedařilo, Martin chtěl vždycky zpětnou vazbu. Byť jsem jezdil na SISU, které bylo opravdu hrůzostrašné a pochválit cokoli bylo prakticky nemožné, trval na důkladných rozborech a prakticky mě tak připravoval na dráhu konstruktéra."

Nutno říci, že David Vršecký se stal nejdále čekajícím šampiónem. Mezi jeho pohárovými triumfy v Jaramě 2009 a Le Mans 2011 uplynuly dva roky a několik dnů. "Naštěstí jsme nepropadali skepsi. Původně jsem měl vyhrát loni ve Smolensku. Po vyhraném super pole jsem startoval z pole position, ale Antonio Albacete nesmyslně ulil start a vyvezl s sebou Jochena Hahna. Tonda dostal po dvou kolech penaltu, ale mě to nebylo nic platné, protože Jochen měl v té chvíli velký náskok," vzpomíná David. A rozhodně nehodlá na další vítězství čekat dvě sezóny. "Vývoj auta trvá tři roky. Letos vstupujeme do závěrečné fáze a jsme připraveni vyhrávat."

Buggyra

 

Fotogalerie

Buggyra a její úspěšná sobota v Le Mans 2011

foto týmu

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu