Vyhledávání

One man show Buggyry na pokračování!

One man show Buggyry na pokračování!
V poněkud jednostrannou a pro někoho možná nudnou show jednoho muže proměnil dosavadní průběh EP tahačů švýcarský jezdec v barvách týmu Buggyra International Racing Systém Markus Bosiger. V Barceloně a Zolderu totiž vyhrál všechny čtyři měřené tréninky, stejný počet kvalifikací a tři pohárové závody!
 
Po dvou podnicích tak vede s drtivým náskokem 43 bodů, před svým jediným dosavadním přemožitelem stájovým druhem Vršeckým. „Žádný náskok ale není tak velký, aby nemohl být ještě větší,“ říká s náznakem mírného úsměvu Bosiger. „Prakticky nedělám nic jiného, než dokončuji to, co přede mnou začali inženýři a mechanici. Mám skvělé auto a také trochu štěstí, protože se mi vyhýbají technické obtíže.“
 

O skvělé týmové pohodě, které se do značné míry podepsala na Markusových výsledcích hovoří i průběh nedělního měřeného tréninku. V jeho první polovině se držel Bosiger na třetím místě a hrozila tak jeho vůbec první letošní porážka. Vzápětí ho však stáhnul technický inženýr Mario Kress do depa. Po krátkém rozhovoru vyrazil Markus na okruh.
 
A byl z toho suverénně nejrychlejší čas víkendu, kterým se jako jediný trucker dostal pod hranici 1:58.00 minuty na okruh. „Obsah rozhovoru si nechám pro sebe, ale rozhodně jsme neřešili, jak strašné je být třetí,“ komentoval Švýcar po svém dalším vítězství, kterým dokonale demotivoval další favority.

O tom, jak se budou vyvíjet další závody však odmítá Markus Bosiger spekulovat. „Úspěch v motoristickém sportu je postaven na souhře okolností. Zatím všechno funguje skvěle, ale stačí se podívat na nedělní kvalifikaci Davida. Jel bezchybně, ale technická závada ho poslala místo do první do desáté řady,“ prohlašuje kategoricky s tím, že boj o titul je zcela otevřenou záležitostí.
 
 
„Antonio Albacete měl loni po druhém podniku sezóny rovněž velký náskok Poté ale přišly dva nepovedené závody a byl rázem třetí. Letos se sešla skvělá konkurence – David, Jochen, Antonio, Gerd… Vyhrát může každý. Každopádně budu dělat všechno proto, aby má série pokračovala.“
 
Buggyra
 

Fotogalerie

Buggyra zlatá na Zolderu i v neděli

foto archiv týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu