Vyhledávání

Po Jaramě přijde rychlá derniéra v Le Mans

Po Jaramě přijde rychlá derniéra v Le Mans

Židovice/Jarama - Poslední dvě zastávky má na programu evropský šampionát závodních tahačů. Předposlední díl truckeři absolvují už tento víkend ve španělské Jaramě a ten poslední je čeká hned týden nato na věhlasném okruhu ve francouzském Le Mans. Bude to tedy pořádný hukot.

Truckracing čeká náročná a především rychlá koncovka. Z celkového počtu deseti závodních víkendů teď stáje musí zvládnout dva takřka během jediného týdne. Do Jaramy je to přitom kilometrově nejdelší cesta. Severočeská stáj MKR Technology to má ze svého technologického centra v Židovicích přes dva tisíce tři sta kilometrů. "Trasa je to sice nejdelší, ale ve srovnání s cestou do Ruska je to vlastně pohoda. Na místo jsme dorazili ve čtvrtek nad ránem," hlásil z okruhu nedaleko Madridu mechanik týmu MKR Technology Jakub Čaněk.

Tým se po španělské štaci sbalí a rovnou přesune na letošní derniéru do Le Mans. Na obou závodištích pravidelně bývají zcela odlišné podmínky. Zatímco v Jaramě i začátkem října praží slunce, Le Mans pravidelně kropí studený déšť. "Kéž by příjemné počasí vydrželo až do posledního závodu. A nejen počasí, ale především technika. Vždyť během dvou víkendů se dá nasbírat ještě dost bodů, takže jsem sám zvědavý, kam až naši piloti dokážou vyskočit," těší se na závěrečné štace další z mechaniků MKR Technology Michal Růžička.

Po otřesném karambolu v belgickém Zolderu, při kterém Markus Bösiger zcela zdemoloval svůj tahač, dojede pilot severočeské stáje sezónu se svým rezervním truckem, který mu tým stihl upravit. "Z nabouraného tahače z Zolderu se stal neopravitelný vrak," podotkl manažer týmu Karel Neffe.

Bösigerovi aktuálně patří sedmá pozice, ale jeho českému kolegovi Adamu Lackovi šestá. Přestože bodová ztráta na pátého Kisse je již značná, truckracing stále ukazuje svoji nevyzpytatelnost, takže oba piloti chtějí o co nejlepší příčku bojovat až do posledního odmávnutí šachovnicového praporu sezóny. Tradičně velká bitva se svede především o celkové prvenství. Získá ho Španěl Albacete, který teď jede na domácí půdě, nebo titul dokáže obhájit Němec Hahn? To bude jasné už na konci příštího víkendu.

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu