Vyhledávání

Před deseti lety podepsal David Vršecký kontrakt s týmem Buggyra

Před deseti lety podepsal David Vršecký kontrakt s týmem Buggyra

Hodně povedený vztah!

První lednový týden roku 2002 podepsal David Vršecký kontrakt s týmem Buggyra. Po deseti letech lze v této souvislosti hovořit o jednom z nejúspěšnějších spojení v historii truckracingu.

V průběhu uplynulé desetiletky vyhrál David dva tituly mistra Evropy a je držitelem světových rychlostních rekordů v jízdě závodním tahačem na letmý i pevný kilometr. V říjnu se stal prvním jezdcem nového století a tisíciletí, který vyhrál pohárový závod na voze vlastní konstrukce.

"Samozřejmě, že si na to pamatuji. Dělal jsem na půl úvazku testovacího pilota a v tuningové firmě, kterou jsme vlastnili s bratrem. Někdy v lednu 2001 mi Martin Koloc řekl, že další rok pojedu třídu Super Race Truck," vzpomíná David na zlomové okamžiky své kariéry. Nad podepsáním kontraktu neváhal ani zlomek sekundy, byť Gerd Körber skončil v předchozí sezóně jako poslední. "Věděl jsem, že se jednalo o sezónu, která byla obětována vývoji. Proto jsem souhlasil s podmínkami ze strany Martina. Měl jsem porazit Standu Matějovského a alespoň jednou dojet na stupních vítězů. Obojí se podařilo."

S další desetiletkou v barvách Buggyry nemá pilot a konstruktér v jedné osobě sebemenší problém. Stačí, pokud bude sloužit zdraví a dlouholetý chlebodárce projeví zájem!

 

Buggyra

 

Fotogalerie

Zolder 2007- druhé double sezóny pro Buggyru

foto Buggyra

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu