Vyhledávání

Roudnická Buggyra je na případné změny pneumatik připravena.

Roudnická  Buggyra je na případné změny pneumatik připravena.

Buggyra ke změnám připravena!

O velké neznámé lze před závodem v Le Mans hovořit v souvislosti s pneumatikami, které představují alfu a omegu úspěchu. Roudnický tým je však na případné změny připraven.

Oč vůbec jde? Na svém úterním zasedání se FIA mimo jiné věnovala stavu pneumatik používaných na zadních nápravách.

Během sezóny totiž došlo k několika explozím, které vážně ohrožovaly bezpečnost všech jezdců. V Mostě dokonce technický šéf truckové komise Fabien Calvet potvrdil, že pokud některému z truckerů "vybuchne" v průběhu závodu pneumatika, musí automaticky počítat s černou vlajkou, znamenající okamžitý konec závodu

"Pokud se tak stalo tři kola před cílem, měl jezdec šanci nějak dojet a brát alespoň body do Poháru konstruktérů," vysvětluje sportovní ředitel Buggyry Jan Kalivoda, který se po příjezdu do Le Mans musel, stejně jako celý tým, vyrovnat s doposud nepotvrzenou novinkou.

"Po depu kolují zvěsti, že pneumatiky na zadní nápravu, na kterých jsme jezdili doposud, nejsou doporučeny. Zatím jsem neviděl žádný papír s razítkem, přesto si říkáme, že nemá cenu pokoušet osud."

Případným změnám se tak trojnásobný vítěz Poháru konstruktérů nebrání. "Prakticky od začátku sezóny neděláme nic jiného, než pracujeme na pneumatikách. Máme několik variant řešení, ani okamžité nařízení FIA, zakazující doposud používané pneumatiky nejmenovaného německého výrobce nás nemůže rozhodit," potvrdil Honza Kalivoda.

Buggyra

 

Fotogalerie

Truckerský Most 2009 - letící kolik objektivem Víti Klígla

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu