Vyhledávání

Severočeši obsadili Le Mans

Severočeši obsadili Le Mans

Le Mans – Přání se splnilo! Loňský pódiový double dokázal tým MKR Technology zařídit i letos. První dva slavnostní stupínky na věhlasném okruhu v Le Mans totiž hned v prvním dnu evropského šampionátu závodních tahačů patřily právě pilotům MKR Markusovi Bösigerovi a Adamu Lackovi. To ale nebylo všechno. Třetí totiž dojel David Vršecký na Buggyře, takže celé pódium hendikepového závodu patřilo doslova severočeským jezdcům.

„Nebylo to vůbec špatné na to, že jsme se ráno na vodě trochu trápili,“ usmál se Adam Lacko z týmu MKR Technology.

V Le Mans bývá tradičně mokro a zima a ani tentokrát to bylo jiné. Takové podmínky tahačům stáje MKR Technology obvykle sedí. „V měřáku jsem zajel pěkné čtvrté místo, ale zničehonic jsem se posunul na páté, když mě nějak přeskočil Jochen Hahn. I tak to bylo lepší než ono šesté, které se mě v poslední době drží,“ oddechl si Lacko.

Pole position si parádně vyjel Norbert Kiss, ale v hlavním závodě mu vedoucí příčku sebral Jochen Hahn. Ze čtvrté se předjetím Oestreicha dostal na třetí pozici Albacete. Stájoví parťáci Adam Lacko a Markus Bösiger jeli takřka celý závod na páté a šesté příčce, ale Lacko v závěrečném okruhu při výjezdu ze zatáčky nechtěně ťuknul do kolegy Bösigera. Dostal se před něj nejen on, ale i za nimi jedoucí David Vršecký. Bösiger tedy bodoval až jako sedmý. „Markus při výjezdu zahrabal, já byl rychlejší, a jelikož tam bylo místo, myslel jsem, že ho prostě jen hladce předjedu, jenže on mě neviděl, tak jsem se lehce dotkli. Naštěstí jsme to vzali s úsměvem a doufám, že si to vynahradili v hendikepu,“ řekl Lacko.

Podvečerní jízda s hendikepem musela být kvůli kolizi odstartována dvakrát. Po druhém startu se do čela hned dostal právě Markus Bösiger s Adamem Lackem. Získali solidní náskok a uháněli vstříc pódiovému doublu. Na třetí příčku se nakonec propracoval Vršecký, takže francouzský Le Mans hned v úvodním dnu zažil severočeské pódium. „Je to parádní. Le Mans je pro každého jezdce něco víc, takže když jsme tu s Adamem získali dvě nejlepší příčky, tak to samozřejmě zahřeje úplně celý tým,“ usmál se spokojeně Markus Bösiger.

 

Výsledky – 1. závod: 1. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 2. Norbert Kiss (HUN/MAN) Oxxo Truck Race Team, 3. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 4. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau, 5. Adam Lacko (CZE/Renault) MKR Technology, 6. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 7. Markus Bösiger (SUI/Renault) MKR Technology, 16. Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team.

 

2. závod – hendikep: 1. Markus Bösiger (SUI/Renault), 2. Adam Lacko (CZE/Renault) oba MKR Technology, 3. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 4. Norbert Kiss (HUN/MAN) Oxxo Truck Race Team, 5. Mika Makinen (FIN/MAN) Mika Makinen, DNF Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team.

 

Fotogalerie

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu