Vyhledávání

Štěstěna podržela Lacka před ztraceným závodem

Štěstěna podržela Lacka před ztraceným závodem

Most - Obrovské štěstí měl Adam Lacko při závěrečném závodě evropského šampionátu tahačů v Mostě. Kdyby byl závod jen o jediné kolo delší, přišel by zcela jistě pilot severočeské stáje MKR Technology o krásnou stříbrnou pozici. Při pondělním testování totiž ihned Lackovi odešla převodovka. Stát se to v závodě, neměl by šanci svoji pozici udržet.

"Po závodním víkendu na autodromu už tradičně zůstáváme. Pondělí využíváme k testování a také press drivům. Tentokrát, když jsem vyjel s prvním z hostů, neobjel jsem ani půl kola, když mi odešla převodovka. Do depa mě museli odtáhnout. Pro spolujezdce to mohl být zase trochu odlišný zážitek, ale stát se to při závodě, byla by to hodně ošklivá tečka za domácí zastávkou. Takhle můžeme mluvit o pořádné porci štěstí a zdařilém představení na domácí scéně," oddechl si s úsměvem pilot týmu MKR Technology Adam Lacko.

Ranní potíže s převodovkou ale program stáje významně nenarušil. O hosty se postaral Lackův švýcarský kolega Markus Bösiger. Mechanici mezitím převodovku vyměnili a testování obou trucků mohlo dál pokračovat. Mostecký autodrom tak MKR Technology po víkendové sedmé zastávce Mistrovství Evropy opustil jako jeden z posledních v pondělních večerních hodinách. Nyní mají truckeři necelé tři týdny do dalšího dílu, který se jede v belgickém Zolderu (21. - 22.9.) "Do konce šampionátu nám zbývají poslední tři zastávky, tak jsem zvědavý, jak ještě dokážou zamotat pořadím. Pódium je už zřejmě ztracené, ale o příčky těsně pod ním bychom se ještě pokusit mohli. Přece po dvou třetích místech z uplynulých sezón neskončím teď až na šestém?" mrknul Adam Lacko.

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu