Vyhledávání

Také v neděli v Zolderu Bösiger s Buggyrou suverénně ZLATÝ !!

Také v neděli v Zolderu Bösiger  s Buggyrou suverénně ZLATÝ !!
Přijel!Viděl! Zvítězil! Takto stručně, leč výstižně lze charakterizovat letošní účast Markuse Bösigera ve druhém podniku Evropského poháru tahačů. Švýcarský jezdec získal v Zolderu poprvé ve své téměř desetileté kariéře maximální počet 60 bodů a se ziskem 115 bodů ze 120 možných(!!!) vede bezpečně průběžné pořadí šampionátu. Celkově druhý je zatím jeho stájový druh Vršecký (72 bodů), třetí obhájce titulu Albacete má na svém kontě o dva body méně. Buggyra dominuje i poháru konstruktérů.
 
Velké drama se odehrálo už v nedělní kvalifikaci. Z pole pozition opět bezchybně odjel Bosiger, ale bojovalo se za ním. Vršecký startoval třetí za Hahnem a po okruhu ho honil téměř celý závod. Němec jeho útoky nejdříve odrážel, ale dvě kola před cílem definitivně roudnickému rodákovi podlehl. Vršecký se protáhl na druhou příčku za potlesku na odevřené scéně a tým mohl začít slavit.
 
 
Jenže pak přišla rána jako z čistého nebe. Půl kola před cílem Vršeckého Buggyra zpomalila a vzápětí se zastavila úplně. „ Je to zřejmě diferenciál“, ozvalo se z kabiny modrého speciálu. „Nehorázná smůla, po tak skvěle odjetém závodě“, zanadával si český pilot. Z vítězství se tedy radoval suverén letošní sezóny švýcarský milionář Bosiger, před Hahnem a Korberem. Obhájce titulu Španěl Albacete dojel čtvrtý.

Pohárový závod:
Přes Bösigerovu suverenitu se stal hrdinou pohárového závodu David Vršecký. Po výměně diferenciálu totiž startoval z dvacáté pozice. A zatímco Markus Bösiger jel v poklidu pro další vítězství, nabídl Vršecký divákům vrcholnou dávku adrenalinu
.
„Na jedné straně jsem neměl co ztratit, na druhé jsem chtěl dojet. Každý bod se hodí, navíc se letos jede i soutěž družstev,“ řekl spokojený Vršecký, který postupně „kosil“ jednoho soupeře za druhým.
 
Předjel jich celkem 14!!!! Poté, co jeho tlaku neodolali mimo jiné mistři Evropy Oliver s Allgauerem se David dostal na šesté místo za Vojtíška. „Frankie zřejmě pojal souboj prestižně, byl jsem ale evidentně rychlejší, diváci se museli bavit,“ prohlásil po vítězném souboji na cílové rovince, který zaslouží  truckového Oscara. V té chvíli jel před Vršeckým na čtvrtém místě bývalý stájový druh Köerber. Ten nakonec uhájil svou pozici o délku trucku až na cílové rovince.
 
sobotní stupně vítězů
 
Zdržel jsem se vzájemným soubojem s Frankiem. Kdybychom jeli ještě jedno kolo, asi bych udělal i Gerda. Ale co se dá dělat. I tak jsem spokojen. Tým šlape skvěle, dokázali jsme že „duble“ z Barcelony nebyla náhoda.“
 
Neméně spokojený byl bezesporu i Markus Bösiger. Jeho komentář byl ostatně jako vždy zcela oproštěn emocí. „Auto jelo skvěle, rád bych poděkoval mechanikům a vůbec celému týmu. Mám po dvou závodech velmi solidní náskok, čeká nás ale ještě dalších sedm podniků. Šampionát bude ještě dlouhý,“ řekl muž který tu získal novou přezdívku „Robocop“ a odkráčel za potlesku diváků.
 
 
Buggyra
Oficiální stránky www.buggyra.com
 

Fotogalerie

Buggyra zlatá na Zolderu i v neděli

foto archiv týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu