Vyhledávání

Technický ředitel Buggyry Mario Kress v roli testovacího jezdce!

Technický ředitel Buggyry Mario  Kress v roli testovacího jezdce!

K neobvyklé situaci došlo v průběhu letošního posledního "předzávodního" testování týmu Buggyra International Racing System, které proběhlo v sobotu na letišti v Panenském Týnci. Jako tradičně se testovaly oba závodní speciály, ve voze Markuse Bösigera ovšem plnil roli testovacího jezdce místo Davida Vršeckého technický ředitel Mario Kress.

Podle Bösigera však nelze za tímto rozhodnutím rozhodně hledat sebemenší náznak nedůvěry vůči Davidovi Vršeckému, se kterým si to Markus rozdá již tento víkend v Jaramě o titul mistra Evropy. "David testuje skvěle, loni mi dopomohl k titulu a neměl jsem nic proti tomu, aby testoval můj vůz i před Jaramou. Na druhé straně má Mario závodnickou licenci, auto zná do posledního šroubu, takže jsem nenamítal, aby se svezl s vozem mistra Evropy," řekl se smíchem Markus, přičemž ovšem odmítl blíže specifikovat, jak to přesně myslí se slovy o "voze mistra Evropy."

Rovněž Mario Kress, který plní v průběhu závodu roli stratéga Markuse Bösigera (Vršeckého diriguje Vojta Loupal) odmítá srovnání s poměry v F1, ve kterých platí mnohdy pravidlo, podle kterého je stájový druh největším nepřítelem. Pádným důkazem toho jsou sezóny 1984 a 1990, kdy spolu v kokpitech vozů McLaren sváděli "bratrovražedné" souboje Lauda s Prostem, respektive Prost – Senna.. "Atmosféra v F1 je diametrálně odlišná. Jediné, co nás spojuje s těmito konkrétními případy je fakt, že ať to v Jaramě dopadne jakkoli, Buggyra obhájí loňský individuální titul a bude se slavit. Nepamatuji si, že bych někdy jel na závod v takovéto pohodě, boj o titul mezi Buggyrami si rozhodně hodlám užít."

Závodní inženýr Robin Dolejš se omezil na stručné hodnocení průběhu testování, přičemž odmítl z taktických důvodů srovnávat jezdecké schopnosti dvojice Kress-Vršecký. "Testování proběhlo podle původních plánů, s jeho průběhem jsme zcela spokojeni. Před Jaramou mohu potvrdit stav plné připravenosti."

 

Buggyra

 

Fotogalerie

Trucky ve španělském Albacete 2008, foto Buggyra

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu