Vyhledávání

Trucker Bösiger v roli fakíra! Komise nic neviděla...

Trucker Bösiger v roli fakíra!  Komise nic neviděla...
Zatímco se odborník diví, musí laik žasnout. Nebudu zcela jistě přehánět, když předchozí větu použiji ke zhodnocení první části letošního Evropského poháru tahačů, která se lámala na legendárním Nürburgringu.
 
Znáte snad odborníka, který by před začátkem sezóny tipoval, že z deseti pohárových závodů jich vyhrají rovných osm jezdci na Buggyrách? Nebo, že sedm let neochvějně kralující MAN zvítězí do této doby pouze dvakrát, zatímco Mercedes bude mít v kolonce pohárová vítězství nulu? A co teprve případ Markuse Bösigera, který v předchozích dvou sezónách vyhrál pouze jednou, zatímco letos triumfoval již pětkrát?

V rámci zachování objektivity je však nutno zdůraznit, že to nejdůležitější na nejlepší truckery starého kontinentu nejspíše teprve čeká. A není vyloučeno, že se v zájmu „vyrovnanosti“ šampionátu budou dít věci. Něco již bylo naznačeno v dosavadním průběhu sezóny. Například Markus Bösiger byl velmi podivně penalizován v okamžiku, kdy jel bez problémů na vedoucí pozici. Hádejte kde? No přece ve španělském Albacete. Na Nürburgringu zbyl pro změnu z jeho speciálu startujícího z prvního místa po „projetí“ úvodní zatáčky bezvládný vrak.
 
Komise složená z odborníků na slovo vzatých, ve které má shodou okolností rozhodující slovo španělský zástupce, po pečlivém vyhodnocení dodaných videozáznamů vynesla verdikt v tom smyslu, že není nic vidět. A tím tak pasovala Markuse Bösigera do role fakíra! Totální devastace vlastní přední nápravy a proražení několika pneumatik bez cizího přičinění je totiž zcela srovnatelné se slastným spánkem na hřebících, případně s radostným křepčením po žhavém uhlí.
 
 

Markus jako kulečníková koule

Včera odpoledne dorazili do roudnického Buggyra Technology Centrum mechanici s oběma vítěznými závodními speciály na palubách svých souprav. Cesta z Nürburgringu proběhla bez sebemenších obtíží.

Vzápětí po návratu se začalo s odhadem rozsahu vzniklých škod na obou Buggyrách. Asi nemá cenu zdůrazňovat, že v podstatně horší situaci je po kolizi z úvodu nedělního pohárového závodu speciál Markuse Bösigera. „Chytřejší budeme v pátek. To už by měl být připraven kompletní rozbor,“ řekl šéf týmové logistiky Petr Marek. „Z toho, co jsme mohli konstatovat po prvním ohledání vozu, je zřejmé, že Markus lítal po okruhu jako kulečníková koule a dostával rány ze všech stran.“

Konec týdne bude pro mechaniky hektický. Na začátku příštího týden totiž nastupují na dvoutýdenní dovolenou. „Do té doby musíme mít jasno v tom, jak velké jsou škody. Na jejich odstranění se bude dělat od začátku srpna. Navíc chceme ještě stihnout před závodem v Mostě testování. Teď si ale musí kluci odpočinout. Mají toho plné zuby, v Německu už jeli nadoraz,“ konstatoval Marek na závěr.
 
Buggyra
 

Fotogalerie

Nurbuergring 2007 a superúspěšné Buggyry

foto archiv týmu

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu