Vyhledávání

Trucker David Vršecký po Le Mans: Body nejsou všechno!

Trucker David Vršecký po Le Mans: Body nejsou všechno!

Vršecký: Body nejsou všechno!

Přestože včera v Le Mans neplatilo známé rčení, konec dobrý, všechno dobré, odjížděl dnes David Vršecký z Le Mans s pocitem velmi dobře odvedené práce.
Před Le Mans jsi živil dvě bronzové naděje, nakonec to nedopadlo ani v jednom případě?

David: Jsou věci, které člověk neovlivní. Adam měl ale před Le Mans docela velký náskok, za celou sezónu si třetí místo zaslouží. Kvůli Chrisovi mě mrzí soutěž týmů, kterou jsme nakonec nikoli vlastní vinou ztratili o šest bodů.

Přesto vypadáš velmi spokojeně?
David: Až do té doby, než mě v neděli trefil Janiec, jsem se cítil jako v roce 2009. V sobotu jsem vyhrál pohárový závod, udělal nejvíc bodů ze všech. Neděle začala skvěle, nejlepším časem v super pole. Celkově jsem získal přes veškeré peripetie o šedesát bodů více, než loni. Celý tým šel neskutečně nahoru. Do budoucna máme na čem stavět. To je více, než zisk nějakých dvaceti bodů.

Přestože Janiec zapříčinil největší kolizi za poslední roky, nebyl potrestán…
David: Nepřísluší mi to nijak komentovat. Z celého incidentu existuje spousta obrazového materiálu, každý si může udělat obrázek sám. Kompetentní funkcionáři rozhodli zcela jistě dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Hlavně, že všichni přežili ve zdraví.

V závěrečném závodě jsi přišel i o čtvrté místo. Všichni jsme se shodli, že se jednalo o frašku, která neměla se závoděním moc společného?
David: Vyhrál jsem dvakrát titul mistra Evropy. Moje ambice jsou skutečně vyšší, než je boj o čtvrté místo. Markus Östreich vyhrál po taktickém a ukázněném výkonu. A Markus Bösiger předvedl v závěru kousek hodný mistra. Oběma blahopřeji. Můj názor na závodění je sice trochu odlišný, ale není na světě člověk ten, který by se zavděčil všem.

 

 

Buggyra

 

Fotogalerie

Buggyra v Le Mans 2011

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu