Vyhledávání

Truckerské změny od FIA : Nově by se mělo otáčet pořadí prvních osmi jezdců po první jízdě.

Truckerské změny od FIA :  Nově by se mělo otáčet pořadí prvních osmi jezdců po první jízdě.

FIA Truck bude letos zajímavější?

Loňská sezóna FIA Truck byla zvláštní. Pokud by nestartovaly soukromé týmy, zbylo by nám na startu pár vozů značek Buggyra, Man a Renault. Ovšem i tak se na startovním roštu dokázalo shromáždit početné pole závodníků. Hlavně soukromníci si to rozdávali, ať již ve středu pole, nebo na jejich chvostu, kde pravidelně bavili diváky Patalacci a Basanelli se značkou DAF.

Kdysi velmi úspěšná značka Mercedes se stále propadá výsledkovými listinami. Dlouholetý pilot značky Jochen Hahn přestoupil k MANu, a tak honba za body pro tuto značku zbyla na Brita Horneho a Španěla Bermeja. Španěl Bermejo staví, podle posledních informací, novější truck.

Horne chce z osobních důvodů svůj truck prodat. Zájem prodat má i Švéd Johansson, pravidelný bojovník se značkou Scania. Ekonomicky nestabilní situace dolehne hlavně na soukromé týmy.

Renault reprezentoval v Evropě náš tým Frankieho Vojtíška. S druhým jezdcem Markusem Altenstrasserem se poperou o body i letos. Druhý a úspěšnější český tým Buggyra obhajuje evropský zlatý pohár. Uvidíme, jak se jim bude dařit. Na vozech se již pilně pracuje.

Značka MAN měla v loni velmi početnou flotilu. Ovšem v době ekonomické krize možná nějaký ten jezdec odpadne. Potvrzeno zatím máme duo Španěl Albacete a Němec Hahn. Německý jezdec podepsal smlouvy na novou sezónu již brzy, sponzoři měli radost z jejich propagace na IAA v Hannoveru.

Změny však připravila FIA. Nově by se mělo otáčet pořadí prvních osmi jezdců po první jízdě.

Podobný systém funguje i ve WTCC, ovšem kamiony se předjíždějí trochu hůře. Pravidlo čeká na schválení. Deset jezdců se vždy popere o body, i když Lutz Bernau podal návrh, aby bodovalo prvních patnáct jezdců.

Uvidíme, kolik jezdců si to nakonec o body rozdá, první závod čeká letos jezdce v nizozemském Assenu a v kalendáři zůstal pro letošek i náš Most, takže se můžeme těšit na truckerský svátek také v severočeském teritoriu.

Pořadí FIA Truck 2008:

Vršecký – Buggyra - 414

Bösiger ( CH ) - Buggyra – 393

Albacete ( E ) - MAN – 372

Hahn ( D ) - MAN – 305

Bellock ( F ) - MAN – 239

Altenstrasser ( A ) - Renault – 148

Oliver ( GB ) - MAN – 116

Vojtíšek – Renault – 101

Levett ( GB ) - MAN – 98

Allgauer ( A ) - MAN - 97
Vláďa Rožánek,

 

Fotogalerie

Trucky v Mostě 2008, foto J. Mareček

Další fotografie 1 2 3

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu