Vyhledávání

Truckerský nováček Michal Dolák má ze Zolderu pět bodů !

Truckerský nováček Michal Dolák má ze Zolderu pět bodů !

Ačkoliv jezdec na této trati nikdy nestartoval, dařilo se mu lépe, než na úvodním podniku v Barceloně, kde vybojoval jen 2 body. Belgický okruh v Zolderu zrovna nepatří mezi nejpříjemnější, ale Michal Dolák se s ním seznámil vcelku dobře. Do měřeného tréninku jel však jeho vůz až mezi slabšími piloty a jeden z nich před Dolákem sestřelil bariéru z gum, a tak si náš pilot trochu rozhodil geometrii vozu, ale zajel slušný 11 čas.

V prvním závodě Michal dostal několik ran a výsledkem kvalifikačního závodu pak bylo 12. místo z 25 vozů na startu. V pohárovém závodě se mu dařilo lépe a osmé místo znamenalo příslib dalších evropských bodů i v neděli. Při sobotním závodě byl Michal jedním z nejlepších pilotů, kteří ještě používají loňské motory, ostatní disponují novějšími motory Common rail, s jiným a účinnějším vstřikováním. Za jeho zády nakonec zůstal jak Joseph Adua, tak i dřívější mistr Evropy Stuart Oliver na MANu.

Nedělní kvalifikace přinesla CarDo Racing Teamu další body v podobě devátého místa a Dolákovi souboje s Aduou zvedali ze sedadel nejednoho diváka, však také taháč utrpěl několik zářezů. Pohárový závod však body nepřinesl, na vině tentokráte byl mezikus mezi restriktorem a turbem, kde si i přes věškerou kontrolu před závodem, motor přisával vzduch.
 
Výsledky FIA TRC Zolder:
Sobota:
Kvalifikační závod -
Bösiger, Hahn, Albacete – 12. Dolák

Pohárový závod -
Bösiger, Vršecký, Albacete – 8. Dolák

Neděle:
Kvalifikační závod -
Bösiger, Hahn, Koerber – 9. Dolák

Pohárový závod -
Bösiger, Hahn, Albacete – Dolák dsc.

Celkově, po dvou odjetých závodech patří mosteckému Dolákovi 12. místo se 7 body.

Vláďa Rožánek
 

Fotogalerie

Truck MAN pro Michala Doláka, březen 2007

foto archiv týmu, K. Hrnčíř

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu