Vyhledávání

Tým Buggyra s Davidem Vršeckým věří, že po víkendu v Jaramě bude tradice pokračovat.

Víra v pokračování tradice!

Ještě nikdy od roku 2002 se nestalo, aby vedoucí jezdec průběžného pořadí ztratil v posledním závodě sezóny titul. Tým Buggyra International Racing System v čele s Davidem Vršeckým věří, že po víkendu v Jaramě bude tato tradice pokračovat.

Domovský okruh jediného Vršeckého konkurenta v boji o titul Antonia Albaceteho je pro Buggyru magickým místem. Na jedné straně se jedná z hlediska vítězství v pohárových závodech o nejméně úspěšný okruh, z jediného triumfu se radoval v roce 2003 Gerd Körber. Na straně druhé straně právě v jámě lvové slavila Buggyra v posledních dvou sezónách největší triumfy – individuální tituly Markuse Bösigera a Davida Vršeckého, plus dvojnásobné vítězství v Poháru konstruktérů.

"Špičkoví truckeři jako David, Markus, Antonio nebo Jochen mají sice okruhy, které jim více vyhovují, nicméně jsou na tom jezdecky tak dobře, že jsou schopni vyhrát kdekoli," tvrdí technický ředitel Buggyry Mario Kress, který svolal na dnešní odpoledne bojovou poradu. "Projdeme si s oběma jezdci veškerá data, pak přijde na řadu trať. Jedná se o hodinový rituál, který probíhá před každým závodem. David s Markusem sice znají Jaramu dokonale, opakování je ale matka moudrosti."

V neustálé permanenci bude v průběhu závodního víkendu sportovní ředitel týmu Jan Kalivoda. Přestože hlavní aktéři boje o mistrovský titul věří v objektivní průběh posledního závodu, přeje štěstí připraveným.

"Z hlediska pravidel nás nemůže nic překvapit. Zatím si ale nemyslím, že nás o víkendu čeká nějaké velké schůzování. O titul si to rozdají dva nejlepší jezdci současnosti a mistři Evropy, rozhodne se na okruhu," odhaduje Honza. "V dosavadním průběhu šampionátu postupovala FIA víceméně precizně. Věříme, že tomu tak bude i o víkendu."

Buggyra

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu