Vyhledávání

Závodní víkend v Mostě přinesl mimořádné zážitky a další cenné body pro tým Renault Trucks – MKR Technology za přítomnosti olympijské vítězky

Závodní víkend v Mostě přinesl mimořádné zážitky a další cenné body pro tým Renault Trucks – MKR Technology za přítomnosti olympijské vítězky

Jubilejní 20. ročník Czech Truck Prix v Mostě byl vskutku mimořádný a to nejen svoji návštěvností, která překonala návštěvnost posledních deseti let s počtem 97 tisíc diváků, ale i ostrými souboji, pestrým programem a účastí čtyř českých pilotů. Tak jako i v loňském roce společnosti Renault Trucks byla hlavním partnerem závodního víkendu.

V sobotu začal závod nepříliš šťastně pro Adama Lacka, kterého vyřadil David Vršecký. Po vítězném super pole závod ovládl Španěl Albacete. Před Markuse Oestreicha se dostal Němec Hahn, takže se všechny tři závodní speciály Renault Trucks – MKR Technology octly seřazeny za sebou. Toto pořadí vzápětí narušil právě Vršecký, který do Adama Lacka vrážel tak, že mu zdeformoval zadní část jeho tahače. Od levého kola mu dokonce vyšlehly plameny a závod pro něj předčasně skončil. Markus Oestreich vybojoval skvělý bronz a Markus Bösiger bodoval pátý.

Mechanikům se do odpoledního hendikepového závodu povedlo připravit Adamův závodní speciál, avšak startovat mohl až z nevýhodné osmnácté pozice. I přesto ukázal své umění, když se probojoval na finální šestou příčku. Po hendikepovém závodu tým Renault Trucks – MKR Technology na pódiu chyběl. Se svlečenou pneumatikou tentokrát dříve skončil Markus Bösiger a za překročení rychlosti byl mimo výsledky také Markus Oestreich.

 V neděli se pilotům týmu Renault Trucks – MKR Technology podařilo vybojovat další cenné body. Dokonce se mohlo zdát, že se hodlá zopakovat loňský historický triumf tří pilotů na stupních vítězů. Přestože opět všechny tři tahače dojely za sebou, letos se prostě musíme sklonit před dvojicí takřka neporazitelných jezdců Hahna s Albacetem. Česká hymna nakonec Mostem přece jen zazněla, když se o ni v hendikepovém závodu postaral David Vršecký, kterého na pódiu doplnil druhý Markus Oestreich. Markus Bösiger se blýsknul, když v kvalifikaci zajel druhý nejlepší čas a vyjížděl z první lajny. Ten jako jediný svoji pozici nakonec ztratil, když ho po polovině závodu překonal právě Albacete. Závod byl navíc předčasně ukončen, kvůli ošklivé nehodě Francouze Orsiniho. Pořadí brali komisaři po osmi odjetých kolech. Pro vítězství si přijel Hahn, stříbro získal Albacete a bronz právě Markus Bösiger, za kterým byli seřazeni Markus Oestreich a Adam Lacko.

Dvakrát odstartovaný pak byl druhý nedělní závod s hendikepem, když na trati zůstal nehybný tahač Francouze Quireta. Po druhém startu se do čela brzy dostal Vršecký, který svoji pozici už udržel. Na druhou příčku se probojoval Markus Oestreich. Bronz získal Němec Körber.  Markus Bösiger bodoval pátý a Adam Lacko sedmý.

I přesto, že se v Mostě některým pilotům týmu Renault Trucks – MKR Technolgy tolik nedařilo, byl víkend divácky mimořádně zajímavý a to nejen pro fanoušky racingu, ale i pro klienty společnosti Renault Trucks, kteří v počtu téměř 950 navštívili zázemí stanu Renault Trucks. Zajímavý doprovodný program obohatila exkluzivní nedělní návštěva olympijské vítězky ve veslování Mirky Knapkové, která velmi ochotně poskytla rozhovor, rozdala autogramy a podpořila celý závodní tým.

Další 9. podnik FIA Evropského poháru tahačů se bude konat v belgickém Zolderu ve dnech 21. – 23.9.

 

 

 

Fotogalerie

Trucky - Most

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu