Vyhledávání

Diváci v Sosnové sledovali dakarskou show

Diváci v Sosnové sledovali dakarskou show

Sosnová – Velkolepé setkání dakarských strojů sledovaly tisíce návštěvníků v neděli na autodromu v Sosnové. Na 5. ročník dorazily nejen české posádky věhlasné soutěže, ale díky týmu MKR Technology si akce získala i mezinárodní charakter, které se zúčastnili holandští piloti Martin van den Brink a Gert Huzink.

„Loni jsme byli v Sosnové poprvé, ale nebojím se říci, že akce poskočila co do diváckého zájmu hodně nahoru. Tolik diváků mě překvapilo a bylo strašně fajn si s fanoušky popovídat, protože jindy a jinde k tomu moc příležitostí nemáme,“ chválila si exhibici u České Lípy Klára Kress manažerka severočeského týmu MKR Technology, který pro letošní Dakar připravil trojici závodník kamionů. Dva z nich, trambusové verze Renault Trucks K 520, se ukázaly právě v Sosnové s oběma svými piloty. Červeno-černý speciál týmu Mammoet Rallysport vedl Martin van den Brink a bílý týmu Riwald Dakar Gert Huzink. Autodrom navštívil i Pascal de Baar, který byl ale tentokrát jen v roli diváka. Hostům se jinak představil takřka celá česká dakarská špička.

MOGUL Dakar Setkání je největším setkáním dakarských a maratonských závodníků ve střední Evropě. Branami autodromu při pátém ročníku prošlo šest a půl tisíce diváků, kteří sledovali exhibici dakarských kamionů, věrohodné repliky radiově řízených modelů, ale také kaskadérskou či driftovací show a velký zájem vzbudila také oficiální autogramiáda. Jedinou kaňku vrhl na akci vůz, který začal hořet během driftovací exhibice. Uhasit se ho ale podařilo až po několika minutách, když museli být přivoláni až hasiči z České Lípy. Z vozu toho příliš nezbylo. „Neskutečně soucítím a vím, přesně, co se honí hlavou člověku, když vidí totálně shořet speciál, na kterém před tím dlouhé měsíce usilovně pracoval. Stalo se nám něco podobného, je to zoufalé, ale oheň se na rozpáleném voze šíří strašně rychle a má-li se něco podařit zachránit, musí se reagovat a hasit hned,“ podotkl Mario Kress, konstruktér týmu MKR Technology, který se svými mechaniky chystá kamiony pro dubnovou marockou rallye, na které v předchozích letech tým několikrát triumfoval.

 

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu