Vyhledávání

Dvojnásobná dávka trucktrialu nyní na dohled Brna: Kunštát a evropské Drnovice

Dvojnásobná dávka trucktrialu nyní na dohled Brna: Kunštát a evropské Drnovice

Tuzemský i evropský šampionát v trucktrialu  se blíží ke svému závěru, přičemž oba nyní zavítají na Moravu . A v obou případech to bude na dohled Brna a to do Kunštátu a do Drnovic na Boskovicku. Oba závody pak od sebe bude dělit pouhý týden. Tuzemský šampionát se uskuteční již o nadcházejícím víkendu, ten evropský bude následovat o týden později. Obě pískovny pak od sebe dělí jen několik kilometrů.

Pro ME to bude zcela nová lokalita, i když tuzemský šampionát se zde již v minulosti jezdil a vždy se jednalo o velmi zajímavé a dramatické závody. Pořadatelé z firmy Sedos pak již před několika týdny spustili speciální stránky k závodu ME a samozřejmě věří, že se závod vydaří a že závodníci, diváci i promotér budou spokojeni, takže nezůstane jen u premiéry. Ale naopak, že se zakládá nová tradice.

 

V letošní sezóně je v kalendáři evropského trucktrialového šampionátu celkem šest závodů ve čtyřech různých zemích, přičemž Drnovice u Lysic hostí páté dějství. Tedy předposlední díl, kdy už bude zřejmě hodně jasno u budoucích mistrech Evropy.

 

„U nás se pojede pátý závod letošního seriálu. Divákům se představí více než třicet posádek z Rakouska, Francie, Německa a České republiky. Začátek je v sobotu i v neděli v 9 hodin, konec vždy přibližně v 18 hodin,“ prozradila za organizátory z pískovny firmy SEDOS Irena Dvořáčková. „Návštěvníci se mohou těšit na atraktivní podívanou. Pohled na několikatunové trucky v místech, která by běžný smrtelník těžko zdolával po svých, je vždy skvělou podívanou a zážitkem a jak víme, řada fanoušků si naši pískovnu ještě pamatuje. I když jsme zde jeli naposledy před čtyřmi lety,“ doplnila dále paní Dvořácková.

 

Diváci samozřejmě musí dodržovat pokyny pořadatelů a nevstupovat tam, kde to je nebezpečné a zakázáno. Pískovna je ale velmi rozlehlá a lidé nemusejí mít strach, že by neviděli. Naopak, z řady míst budou mít diváci přehled po téměř celém areálu a vše, „jak na dlani“.

 

V Drnovicích nebude chybět ani Bohumír Čáp a jeho Avie, jinak též „posádka z plakátu“. „Je to jedna z nejlepších tratí, které vůbec existují. Už jen kvůli tomu, že se tam jezdí na písku a ne po kamenech, kde si ničíte auto,“ pochvaluje si jezdec, který má na svém kontě také mimo jiné titul mistra Evropy z roku 2007. A také v letošní sezóně se mu slušně daří. „Letos bojujeme společně s další českou posádkou ( Tomáš Pražák s Mercedesem Unimog) o titul a naše skóre je před Drnovicemi hodně vyrovnané. Tento závod je tedy pro nás velmi důležitý a hodně napoví, jak to dopadne v celkovém boji o titul,“ podotknul Čáp.

 

Na startu se představí několik dalších českých, či přesněji hlavně moravských, jezdců, i když bohužel ve stejném termínu se pojede na trati v Německu také další závod českého šampionátu v trucktrialu.

 

Za zmínku stojí také fakt, že do Drnovic u Lysic přijedou všichni úřadující mistři Evropy, Navíc se představí i nová kategorie dvouosých a tříosých automobilů, která se jede a zkouší letos prvním rokem. Již rok před pětadvacátým výročím založení ME v trucktrialu pak týmy startují podle plánovaných nových pravidel, ve kterých budou vozidla rozdělená do 4 tříd.

 

V pískovně bude připraveno celkem 14 sekcí a v každé sekci bude po pěti brankách, které posádky musí projet vždy v daném směru.

 

Pořadatelé pro návštěvníky připravili rovněž doprovodný program, který bude probíhat po oba dva víkendové dny. Pro děti bude například dispozici skákací hrad, o jejich zábavu se postará také Mateřské centrum Jablíčko. Dopoledne od 10 do 12 hodin se uskuteční také výtvarná dílna, od 14 do 16 hod se uskuteční různé soutěže. Zájemci se mohou také svézt na koních nebo absolvovat let vrtulníkem nad areálem závodiště i okolím.

 

„Trucktrial se do Drnovic vrací po čtyřech letech. Začínali jsme v devadesátých letech se závody offroadů, které se zde mimochodem za několik týdnů pojedou také. V roce 2007 jsme se dostali k trucktrialu, který jezdila i naše posádka, a nyní se k nám tyto atraktivní závody upravených nákladních aut vrací. Spojil jsem se s rakouskými pořadateli evropského šampionátu. Přijeli se k nám podívat, líbilo se jim tady a hned jsme si plácli,“ usmívá se majitel drnovické pískovny Jaroslav Sedláček.

 

Nedočkavci se ale na trucktrial mohou zajet podívat již o nadcházejícím víkendu, i když o pár kilometrů vedle drnovické pískovny. V Kunštátu se totiž jede další díl tuzemského šampionátu v této atraktivní disciplíně. Také zde bude závod v mnoha sekcích a přijede několik desítek posádek. Jezdit v náročných sekcích se pak bude po oba víkendové dny rovněž zhruba od devíti hodin ráno.

 

Z drnovického písku se pak trucktrialisté opět vrátí do kamení. A to již týden po závodu na Moravě. Ukončení sezóny a finální kolo ME se totiž uskuteční již o následujícím víkendu 31. srpna až 1. září. Pod heslem „Days of Trial“ se pojede v Limbergu v Rakousku., kde se bude zápolit v kamenolomu zhruba 60 km severozápadně od Vídně. Tam se definitivně rozhodne o letošních titulech.

Vstupné – Drnovice 2013:

150,-Kč jednodenní vstupenka,

 

270,-Kč dvoudenní vstupenka,

 

děti do 140cm zdarma.

Odkazy :

www.europatrucktrial.cz

 

www.europatrucktrial.org

 

www.sedos.cz

Kalendář ME v trucktrialu 2013

1. Lauf: 18./19. Mai 2013, Montalieu-Vercieu (F)

-> link http://www.fttvb.org/

2. Lauf: 08./09. Juni 2013 Straßberg (D)

-> link http://www.schotter-teufel.de/strassberg/

3. Lauf: 22./23. Juni 2013 Werfen, Salzburger Land (A)

-> link http://www.deisl-beton.at

4. Lauf: 20./21. Juli 2013, Gröningen, etropolis Motorsport Arena Oschersleben (D)

-> link http://www.motorsportarena.com/

5. Lauf: 24./25. August 2013, Drnovice (CZ)

-> link http://www.sedos.cz/

6. Lauf: 31. Aug./1. September 2013, Limberg (A)

-> link http://www.hengl.at/

 

Termíny českého trucktrialu 2013

1. 20 - 21. duben Milovice u Nymburka

2. 25 - 26. květen Mohelnice

 

3. 08 - 09. červen Krásná Lípa u Chomutova

 

4. 29 - 30. červen Černuc

5. 17 - 18. srpen Kunštát

6. 24 - 25. srpen Diabasbruch Friedrichswalde - Ottendorf

7. 21 - 22. září (lokalita stále oficálně nepotvtrzena)

 

Pavel Jelínek, mediaservis

V Brně 13. srpna 2013

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu