Vyhledávání

Litoměřický tým PatRESS.cz se prosadil v autokrosu

Litoměřický tým PatRESS.cz se prosadil v autokrosu

Humpolec – Naprosto senzačně zahájil Mezinárodní mistrovství České republiky v autokrosu litoměřický tým PatRESS.cz. Jako úplný nováček soutěže se dokázal prosadit mezi zkušenými jezdci stále populárnějšího Kartcrossu. V úvodním podniku v Humpolci se litoměřická buggyna s pilotem Milanem Varvažovským probojovala do elitní desítky.

„Byl to velký zážitek a atmosféra naprosto parádní. Takový vstup do sezóny jsme si ani nepředstavovali, ale dařilo se a postupně jsme se probojovali až do závěrečného finále. Kdybych tam neudělal jednu kravinu, mohli jsme být ještě o místo lepší, ale i tak z desáté pozice máme velkou radost,“ řekl nadšeně pilot týmu PatRESS.cz Milan Varvažovský.

Litoměřická stáj PatRESS.cz letos navazuje na hlubokou historii autokrosu v regionu. Momentálně ale v okrese žádný aktivní tým, který by se série kartcrossu účastnil, není. „Všechno vzniklo úplnou náhodou, když jsme se dostali k závodní buggyně. S Milanem se v motorsportu už nějakou dobu motáme, ačkoli v úplně jiném odvětví. Milan je po svém tátovi, také bývalém autokrosaři, velký motoristický nadšenec a rozhodně i výrazně lepší pilot než já, takže o tom, jak by sezóna mohla vypadat, nebylo pochyb. Náhle tu byla možnost vstoupit do autokrosu, tak jsme se rozhodli, že to pro tu legraci musíme udělat,“ vysvětlil vznik stáje její šéf Patrik Pátek.

Před úvodním podnikem Mezinárodního mistrovství republiky, který letos čítá jedenáct zastávek, neměl litoměřický tým výrazné ambice. V humpoleckém závodním areálu Pod Vilémovským lomem ale sám sebe překvapil. „Je to pro nás přece jen něco nového, ale šlo to mnohem lépe, než jsem čekal, i když jsme se na začátku museli prát s nefunkčním benzínovým čerpadlem. To se i díky pomoci Romana Poláka podařilo vyřešit a naskočili jsme zase do terénu. Byla to paráda, neskutečný maso,“ smál se pilot Varvažovský.

Po několika jízdách se původem roudnický jezdec hájící barvy litoměřické stáje dostal do opravného finále skupiny B, když fantasticky postoupil ze třetí příčky. Do hlavního finále se přitom měl možnost probojovat jen kvartet jezdců. I v závěrečné jízdě se Varvažovský rval jako lev. „Favoriti jsou samozřejmě úplně někde jinde. My především překvapili sami sebe, a kdybych navíc neudělal zbytečnou chybu, mohlo to být o flek lepší. To nemá smysl řešit, protože jsem si celkově tu slávu užíval,“ přiznal spokojeně Varvažovský.

Úvodní závod ovládli dle očekávání promotéra hlavní kandidáti na titul - Ondřej Šlechta před Janem Kunešem a třetím Jiřím Havelkou. Varvažovskému s týmem PatRESS.cz patřila konečná desátá příčka. „Bohužel si nemůžeme dovolit jet úplně všechny podniky, takže dál se naše ambice pohybují v rovině získávání maxima zkušeností. Letos si autokros chceme spíš oťukat a uvidíme, co za rok,“ upřesnil šéf stáje Patrik Pátek.

Výsledky – Kartcross MMČR Humpolec: 1. RSK Mascom (Šlechta) 20 bodů, 2. Kuneš Jan (Kuneš) 17, 3. Jiří Havelka (Havelka) 15, 4. MM Sedlčany s.r.o. (Mrkva) 13, 5. Jiří Rezek (Rezek) 12, 10. PatRESS.cz (Varvažovský) 7.

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu