Vyhledávání

Pilot Varvažovský svlékl v Nové Pace gumu

Pilot Varvažovský svlékl v Nové Pace gumu

Nová Paka – Tohle byl totální autokros! Bláto, bláto a nic než bláto. Druhou zastávku mezinárodního mistrovství České republiky v Nové Pace si milovníci hlubokého terénu užili opravdu naplno. Litoměřický tým PatRESS.cz sice v divizi oblíbeného kartcrossu mířil do finálové A jízdy, ale svlečená zadní pneumatika ho z rozhodujících bojů vyřadila.

Z „béčkového“ finále postupoval do závěrečného „áčka“ opět jen kvartet jezdců. Tým PatRESS.cz s roudnickým pilotem Milanem Varvažovským stál na startu v první lajně a dlouho se pohyboval na třetím místě. Už už to vypadalo na postup, když Varvažovského modré buggyně se v jednom z výmolů na značně rozblácené trati svlékla levá zadní pneumatika. „I přesto jsem se snažil stále jet, co to šlo. Většina zatáček je ale pravostranných, takže o to hůře bylo auto ovladatelné. Dva další karty mě předjely, takže já měl na šestém místě smůlu. To člověka naštve, ale nedá se nic dělat, podmínky jsou pro všechny stejné a my jen měli víc smůly“ kroutil hlavou pilot Milan Varvažovský.

Litoměřická stáj v prvním závodě v Humpolci jako absolutní nováček překvapila desátou příčkou. V podobném stylu se modrá buggyna s číslem 43 představoval také v Nové Pace, když se v jízdách pohybovala v polovině startovního pole. Technické potíže se svlečenou pneumatikou ale snahu probojovat se do „top ten“ totálně zhatily. Varvažovský byl nakonec klasifikovaný jako šestnáctý. „Kvůli tomu se hroutit nebudeme. Na absolutní čelo z principu ani mít nemůžeme, ale vletěli jsme do závodů velice slušně a Milan jako pilot odvádí výbornou práci. Všechno jsou to pro nás velké zkušenosti a především zábava. Každá dobrá příčka, o kterou se snažíme, vždy potěší, takže když se něco zbytečně nepovede, tak samozřejmě přijde i určitá dávka zklamání,“ řekl šéf autokrosového týmu PatRESS.cz Patrik Pátek.

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu