Vyhledávání

V Bousově Varvažovský zajel, v Poříčí se trápil

V Bousově Varvažovský zajel, v Poříčí se trápil

Dolní Bousov/Poříčí n. S. - Další dva závodní víkendy za sebou mají piloti Mezinárodního mistrovství České republiky v autocrossu. Zatímco v Dolním Bousově litoměřický tým PatRESS.cz v divizi kartcrossu zabodoval, když se protlačil na senzační šesté místo, Poříčí nad Sázavou už tolik radosti nepřineslo.

"V Bousově mi trať sedla naprosto parádně. Závody jsem si maximálně užíval a bylo to vidět i na samotném výsledku. V Poříčí to pro mě bylo spíš trápení. Nejelo se mi moc dobře. Byla to hodně technická trať, na které se projevily rozdíly ve výkonnosti jednotlivých kartů," shrnul oba podniky roudnický pilot stáj PatRESS.cz Milan Varvažovský.

Rychlá bousovská trať nabídla krásné souboje. Modrá bugyna s Varvažovským na ní doslova letěla a po finálové A jízdě jí patřila celková šestá příčka. Prvenství v Bousově slavil vedoucí muž seriálu Mascom Cup Ondřej Šlechta. Stříbro patřilo pilotu Michalu Bendovi a bronz Janu Kunešovi. "Musím přiznat, že probojovat se do elitní desítky je velká paráda. Mezi tolika psy, kteří jen tak nějakého nováčka dopředu nepustí, je šestka opravdu skvělá. Na rychlé trati to Milan prostě umí," chválil svého pilota šéf stáje PatRESS.cz Patrik Pátek.

Opačnou situaci pak přinesl závodní víkend v Poříčí. Varvažovský se viditelně hodně trápil a nevyhnuly se mu ani technické potíže, kdy po jedné z rozjížděk museli mechanici po kolizi rovnat pravé zadní kolo. V B finále se mezi sebou o postup porvalo třináct kartů. Varvažovský se ale mezi postupující čtveřici nedostal, když cílem projel jako sedmý. V součtu mu tak patřila až sedmnáctá příčka. V Poříčí všechny dokázal překvapit svým premiérovým vítězstvím Matia Rakovec, který za sebou nechal Kuneše s Mrkvou. "Karty sice mají být všechny stejné, ale technická trať v Poříčí ukázala, jak velké rozdíly mezi nimi mohou být. Na rychlé trati rozhodují schopnosti pilota, na technické zase možnosti bugyny. Tím pádem jsem s Milanem spokojený," mrknul Patrik Pátek.

 

Výsledky - Kartcross MMČR - Dolní Bousov: 1. Mascom (Ondřej Šlechta), 2. Snovakart (Michal Benda), 3. Jan Kuneš (Jan Kuneš), 4. Jiří Havelka (Jiří Havelka), 5. Vlastimil Burian (Vlastimil Burian), 6. PatRESS.cz (Milan Varvažovský).

 

Poříčí nad Sázavou: 1. ASC Mustang (Matia Rakovec), 2. Jan Kuneš (Jan Kuneš), 3. MM Sedlčany (Jakub Mrkva), 4. Vlastimil Burian (Vlastimil Burian), 5. Jiří Rezek (Jiří Rezek), 17. PatRESS.cz (Milan Varvažovský).

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu