Vyhledávání

Varvažovský hodil kart na "boudu"

Varvažovský hodil kart na

Sedlčany/Litoměřice - Zázrak se v Sedlčanské kotlině nekonal. Už se zdálo, že v horkém prostředí Mezinárodního mistrovství ČR v rallycrosu dokáže litoměřický tým PatRESS.cz soupeřům ještě trochu zavařit, ošklivá nehoda velké ambice překazila. Pořádné horko tak bylo především roudnickému pilotovi Milanu Varvažovskému, který šel se svojí modrou kartcrossovou bugynou přes "boudu" a sedlčanský víkend nabral na zcela jiných obrátkách.

"Máme za sebou hodně nepovedený víkend. Potkalo nás tolik smůly, že to snad ani nemůže být možné. Milan jel přitom senzačně, až tím všechny pořádně zaskočil. Nejsme tým, u kterého by někdo čekal, že bude v elitní desítce. Milana si ale budou všichni pamatovat už jen proto, jak svůj kart otočil stylem panna-orel. No, příště se nám snad podaří pořádně zabodovat i závodně," mrknul šéf stáje PatRESS.cz Patrik Pátek.

Víkend v Sedlčanech přinesl mistrovský dvojzávod. Pořadatelé byli kvůli červnovým povodním nuceni seriálovou zastávku zrušit a rozhodli se ji nahradit pravě nyní. Program tak měli jezdci pořádně "našlapný". Jelikož se tentokrát jelo na rallycrossové trati, bylo třeba trochu přenastavit podvozek. "To se nám povedlo. Hned v prvním měřáku jsme zajeli desátý čas. Do první rozjížďky jsme postoupili z jedenácté příčky a v ní se probili až na čtvrtou, kterou jsme drželi až do konce," popsal pilot stáje PatRESS.cz Milan Varvažovský.

Právě v oné rozjížďce ale veškerá snaha skončila. Varvažovský udělal se svým kartem ze čtvrté příčky salto, když ve snaze získat parádní příčku "zakopl" o stráň. Nehoda to přitom byla zbytečná. "Prý nás zapomněli odmávnout a nehoda se stala v kole, které už nebylo klasifikováno, takže jsem byl sice ve výsledcích dobře, ale tím, že jsme měli utržená dvě kola, pro nás závodní den skončil," litoval smolné události Varvažovský.

Do druhého závodního dne se týmu PatRESS.cz kart podařilo opravit. "Pořádně jsme si mákli. Už to ale nejelo tak výborně. Sice jsme vše svařili, ale geometrie nebyla ideální," sdělil Varvažovský, který se pohyboval hlouběji ve druhé desítce. I když roudnický pilot zabojoval a už se zdálo, že si ze třetí příčky polepší postupem do A finále, zaúřadovala technika. Z výborné pozice B finále bugyna náhle přestala jet a bylo rozhodnuto. "Bylo hrozné horko, takže v tom vedru naplno běžely větráky. Závody jsou ale tak rychlé, že se nestačí dobít baterie a když to v bojích chcíplo, kart už nenaskočil. Tohle člověka naštve, ale nedá se nic dělat. Teď musíme dát kart dohromady a na stolici ho hlavně srovnat," dodal pilot Milan Varvažovský.

Zatímco sobotní závodní den celkově ovládl Mrkva před Gieslerem a Mejzlíkem, v nedělní části seriálu Mascom Cup se pořadí trochu promíchalo. Vyhrál Rezek před Kunešem a Šlechtou. Varvažovský byl v neděli klasifikován až jako devatenáctý.

 

Výsledky - Kartcross MMČR - Sedlčany - sobota: 1. MM Sedlčany (Jakub Mrkva), 2. KRTZ IV Znojmo (Lubomír Giesler), 3. Rally Sport Chroustov (Miroslav Mejzlík), 4. Vlastimil Burian (Vlastimi Burian), 5. Jiří Havelka (Jirka Havelka), 23. PatRESS.cz (Milan Varvažovský).

 

Neděle: 1. Jiří Rezek (Jiří Rezek), 2. Jan Kuneš (Jan Kuneš), 3. Mascom (Ondřej Šlechta), 4. Snovakart (Michal Benda), 5. MM Sedlčany (Jakukb Mrkva), 19. PatRESS.cz (Milan Varvažovský).

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu