Baja Carpathia 2011 skončila po zásluze zlatem pro Zapletala s Ouředníčkem !

Baja Carpathia 2011 skončila po zásluze  zlatem  pro Zapletala s Ouředníčkem !

Baja Carpathia - dnešní etapa očima Tomáše Ouředníčka

Dnešní etapa na Baja Carpathia očima Tomáše Ouředníčka
Sobotní den začal krátkým přejezdem na start 1. Velmi krátké rychlostní zkoušky (3.4km). Po včerejším vítězství jsme startovali jako první, což není vždy nejvýhodnější: čistíme trať a je mnohem náročnější navigace.

RZ jsme vyhráli a poté hned následovala 2. RZ (88km). Tady byl po zamotaných lesních úsecích konečně na pořadu písek. Motor BMW běžel naprosto skvěle. Jízdu jsme si opravdu užili a Mirek opět ukázal, že ze svého mistrovského umění nic nezapomněl. Na 50.48km však přišel krizový okamžik: V roadbooku neoznačené obrovské díry.Po prudkém nárazu se vůz vznesl, letěl bokem a na předek. Naštěstí jej ale Mirek dokázal po dopadu stabilizovat. Jen jsme se přesvědčili, že jsme celí a pokračovali jsme dál.Bohužel toto místo se stalo osudným i jedné polské posádce Mitsubishi Pajera, která převrátila 2x vůz přes předek.

A špatně také dopadl náš (úřadující mistr ČR) Zdeněk Pořízek s Hummer H3 EVO: po nárazu se rozlomil zadní diferenciál a tak dnešní závod pro posádku Pořízek-Úlehla skončil.Po hodinovém servisu a přeskupení se obě rychlostní zkoušky opakovaly. Ale pro nás s velkou změnou: začala průtrž mračen. Traťě se změnily k nepoznání. Klouzačka v lese, horší než na sněhu. Vůz byl neovladatelný. Nutné zpomalení na „bezpečnou“ rychlost Mirek kompenzoval v pískových pasážích. Z toho bylo nakonec 2.místo, ale podařilo se nám udržet celkové vedení. Náš náskok je 1,5 min. před druhým Fazekasem (HUN) na BMW a třetím Szalayem (HUN) na Opel Antara.

Výborně se také drží náš Josef Pelc na Mitsubishi Pajero: 9. pozice celkově a na 7. pozici dnes skončila polská posádka Sobecki-Marton také na Mitsubishi Pajero ze stáje OFFROADSPORT.Z polské Stalowe Woly zdraví Tomáš OuředníčekP.S.: na zítra potřebujeme Vaše fandění!!!!!Odkazy:- Fotografie ze závodů.- Výsledky RZ.- On-line

Baja Carpathia - Zapletal opět na bedně
Zapletal s Ouředníčkem opět na bedně

Mirek Zapletal je opět ve velmi dobré formě, to také předvedl na Baja Carpathia. Úspěšně se mu podařilo pokořit 352 km rychlostích zkoušek, což mu vyneslo první místo. Největšími soupeři mu byli Szalay s Fazekasem. Všichni tři své soupeřské dovednosti předvedly i při předávání cen, které se změnilo v mokrou bitvu se šampaňským.