Baja Espaňa Aragón : Sobota Mirka Zapletala a Tomáše Ouředníčka jako na houpačce

Souhrn první etapy Baja Espaňa Aragón

Na letošním čtvrtém podniku Mistrovství světa v CCR, Baja Espaňa Aragón, se sešlo 128 účastníků. Silná konkurence panuje ve všech kategoriích - 73 automobilů, 43 motocyklů a čtyřkolek, 15 kamiónů. Dnešní 131 km a 175 km rychlostní zkoušky byly velice rychlé.

Dnešní den Mirka Zapletala a Tomáše Ouředníčka byl jak na houpačce. Krátce před startem do první rychlostní zkoušky zjistili, že mají naprasklou manžetu na přední poloose. Jelikož nebyl čas na výměnu, museli jet s touto manžetou celých 131 km. Během jízdy navigátor Tomáš Ouředníček 4krát chyboval, chvíli bloudili, ale přesto se dostali do cíle jako 8. Po dojetí do cíle následoval rychlý 50. minutový servis, kde se podařilo vyměnit poloosu. Do druhé rychlostní zkoušky nasadil Mirek Zapletal pekelné tempo. Bohužel po 40 km se mu přehřály brzdy a nefungovaly na 100%. Což znamenalo rapidní zpomalení jízdy.

Přes všechny problémy se podařilo přilepšit si o pár příček a po dnešním dlouhém dni se umístili na 6. místě, celkově na 5. místě.Zítřejší den bude opět ve znamení dvou rychlostních zkoušek o délce 131 km a 175 km. Atmosféra tohoto podniku je úžasná. Okolo trati je spousty fanoušků, po servisu se pohybují davy lidí, kteří sledují práci mechaniků přímo v akci. Jde opravdu poznat, že Španělsko žije tímto sportem.